تست HPV در منزل

تست hpv در منزل

ویروس hpv از راه های مختلفی مانند روابط جنسی دهانی، مقعدی، واژنی و .. منتقل می شود و یکی از راه های تشخیص آن تست hpv در منزل می باشد. اگر یک فرد بالغ و از نظر جنسی فعال هستید گاهی اوقات ممکن است علائمی را مشاهده کنید که برایتان عجیب باشد. البته در برخی از موارد ممکن است به بیماری های مقاربتی مبتلا باشید و هیج علامتی نیز نداشته باشید. بسیاری از افراد با دیدن کوچکترین علامتی تصور می کنند که به بیماری هایی مانند ایدز و یا هرپس مبتلا شده اند. این نکته را در نظر داشته باشید که ابتلا به بیماری های عفونی مانند زگیل تناسلی هیچ ارتباطی با این بیماری ها ندارد و قابل کنترل و تا حدی قابل درمان نیز می باشد. البته می توانید با تست hpv در منزل به این نگرانی و استرس خاتمه دهید.

اعلام نتیجه 5 روزه

دقت بالای آزمایش

تجهیزات بروز

درخواست آنلاین

انواع بیماری hpv و راه های تشخیص و درمان آن

تحقیقات نشان می دهد تابحال حدود 200 نوع مختلف از ویروس زگیل تناسلی شناخته شده و بررسی گردیده است که هریک از آن ها دارای عملکردهای مختلفی می باشد. اما تنها 30 نوع از ویروس پاپیلومای اناسنی منجر به ایجاد سرطان دهانه رحم و یا آلت تناسلی در مردان و زنان می شود. به عبارت دیگر می توان گفت ویروس اچ پی وی در دو دسته کلی کم خطر و پرخطر دسته بندی می گردد. در حالتی که به ویروس کم خطر مبتلا شده باشید فقط منجر به بروز ضایعات پوستی در نواحی تناسلی، مقعد و دهان خواهید شد که با تست hpv در منزل قابل تشخیص می باشد.

ویروس های کم خطر عفونت خاصی را ایجاد نمی کنند حتی مشاهده شده است که پس از گذشت 18 الی 24 ماه، بدون اینکه فرد تحت درمان قرار بگیرد زگیل ها از بین خواهد رفت. برخی از این ویروس های کم خطر HPV72، HPV61، HPV54، HPV53، HPV44، HPV43، HPV40، HPV11، HPV6، HPV73 می باشد. اما در صورتی که به ویروس اچ پی وی از نوع پرخطر آن مبتلا شده باشید ممکن است با مشکلات جدی ای مواجه شوید. این ویروس ها می توانند سرطان دهانه رحم و واژن در زنان و سرطان مقعد یا بیضه در مردان را به همراه داشته باشند. برخی از انواع ویروس پرخطر پاپیلومای انسانی HPV33، HPV31، HPV18، HPV16، HPV68، HPV59، HPV58، HPV56، HPV52، HPV51، HPV45، HPV39، HPV35 اشاره کرد. تمامی این ویروس ها با تست hpv در منزل قابل بررسی می باشد.

علائم ویروس HPV در زنان و مردان

در بخش های پیشین اشاره شد که ویروس HPV دارای مدل های متنوعی می باشد و از با توجه به نوع ویروس علائم آن نیز ممکن است متفاوت باشد. همانطور که بیان شد ممکن است پس از تماس و ابتلا به این بیماری هیچگونه علامتی نداشته باشید. در بسیاری از مواقع این بیماری نیازی به درمان ندارد و پس از مدتی از بین می رود اما گاهی اوقات نیز ممکن است با علائمی ماندار همراه باشد که در این صورت بهتر است تست hpv در منزل را انجام داده و با پزشک مشورت کنید.

 • بروز برآمدگی پوستی همراه با درد، خارش، خونریزی که با قرار گرفتن در ناحیه تناسلی می‌تواند علائم ابتلا به زگیل تناسلی باشد.
 • خارش پوست
 • به وجود آمدن زگیل تناسلی در نزدیکی مقعد
 • زگیل تناسلی در دهانه رحم
 • دیده شدن زگیل تناسلی کشاله ران
 • به وجود آمدن زگیل روی دست و پا
 • قرار گرفتن زگیل روی آلت تناسلی
 • قرار گرفتن زگیل تناسلی اطراف مقعد
 • وجود زگیل تناسلی روی کیسه بیضه
 • دیده شدن زگیل تناسلی روی دست، پا و…

روش های درمان ویروس HPV

بهترین راه برای درمان ویروس HPV این است که از مبتلا شدن به این ویروس جلوگیری کنید. همانطور که بیان شد این بیماری از راه تماس پوستی منتقل می شود و این تماس پوستی از راه رابطه جنسی برقرار می گردد. به طور کلی تنها راه جلوگیری از انتقال این بیماری، نداشتن رابطه با فرد آلوده به ویروس است. در ادامه برخی از روش های جلوگیری از ابتلا به این بیماری را بیان می داریم. در نظر داشته باشید برای اطمینان از سلامت خود می توانید با تست HPV در منزل با نگرانی های خود خاتمه دهید.

از کاندوم استفاده کنید: یکی از راه های جلوگیری از ابتلا به عفونت های آمیزشی این است که در رابطه های خود از کاندوم استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که کاندوم از کل ناحیه تناسلی در برابر تماس محافظت نمی کند.

تزریق واکسن: از دیگر راه های مطمئن برای جلوگیری از ابتلا استفاده از واکسن است. تاکنون 3 نوع واکس وجود دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. این واکسن بدن انسان را در برابر ابتلا به ویروس HPV از نوع 16، 11، 6 و 18 ایمن می سازد.

عدم ارتباط جنسی با فرد مبتلا: مهم ترین و اصلی ترین روش پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی، جلوگیری از رابطه با فردی که به این بیماری دچار است.

عدم داشتن رابطه جنسی با افراد مختلف: یکی از دلایل شیوع بیماری HPV این است که بسیاری از افراد با پارتنرهای مختلفی دارای رابطه جنسی می باشند و به همین دلیل بیش از دیگران در معرض این بیماری می باشند. بهتر است از ارتباط با افراد مختلف خودداری کنید.

مراحل انجام کار

سه قدم تا نتیجه آزمایش شما

دریافت نتیجه آزمایش

نمونه گیری در منزل شما

ثبت درخواست

چه کسانی باید تست hpv در منزل بدهند؟

شاید تصور کنید که تست hpv در منزل برای همه ی سنین و تمامی افراد لازم است. اگرچه تست hpv در منزل بسیار مهم است اما پزشکان معمولا این تست را برای خانوم های سنین 21 تا 29 سال توصیه می کنند. در صورتی که پاسخ آزمایش پاپ اسمیر آن ها غیر طبیعی باشد لازم است که از تست hpv در منزل استفاده کنند. چرا که بیماری های عفونی در این بازه ی سنی بسیار شایع است. بنابراین می توان گفت آزمایش منظم ممکن است همیشه سودمند نباشد. تنها بانوان 21 تا 29 سال لازم است که تست پاپ اسمیر را به طور مرتب انجام دهند در صورتی که نتیجه غیر طبیعی مشاهده شد نیاز به بررسی بیشتر و تست hpv در منزل می باشد. همچنین زنان بالای 30 سال تست hpv در منزل را باید از 5 سال یکبار تکرار کنند تا از سلامتی روابط جنسی خود اطمینان حاصل کنند. بهترین راه حل برای اطمینان از سلامت جنسی تست hpv در منزل با های طب” می باشد.

تست hpv در منزل چگونه انجام می شود؟

بسیاری از افراد از اینکه برای سلامت جنسی خود به پزشک مراچعه کنند سر باز می زنند و از این کار واهمه دارند و یا خجالت می کشند. در این حالت نیازی به مراجعه به مطب پزشک نیست. بلکه برای راحتی کار می توانید از تست hpv در منزل استفاده کنید و از پزشک بخواهید که به منزل شما مراجعه کند. تنها کافیست که فرم درخواست مربوط به تست hpv در منزل را پر کنید و منتظر تماس پزشکان ما باشید. برای انجام این آزمایش نیز پزشک لازم است نمونه ای از این سلول ها را از دهانه رحم شما جمع آوری کند و به همین دلیل معاینه لگن ضروری است. مراحل تست hpv در منزل به شرح زیر می باشد.

 • لباس خود را از کمر به پایین درمی‌آورید.
 • روی میز معاینه دراز می‌کشید و پاشنه‌های خود را در نگهدارنده‌هایی به نام رکاب قرار می‌دهید.
 • پزشک، ابزاری به نام اسپکولوم را وارد واژن شما می‌کند. این ابزار به جداسازی دیواره‌های واژن کمک می‌کند تا پزشک به‌راحتی بتواند دهانه رحم شما را ببیند.
 • او با استفاده از یک وسیله شبیه برس یا فرچه نمونه‌های سلول را از سطح دهانه رحم یا کانال واژن جمع می‌کند.
 • سپس، این نمونه سلول‌ها به آزمایشگاهی فرستاده می‌شوند و ازنظر وجود HPV بررسی می‌شوند. نتایج تست HPV معمولا طی یک تا دو روز اعلام می‌شود.

ثبت سفارش

همین حالا درخواست خود را ثبت نمایید

آیا تست HPV برای مردان نیز وجود دارد؟

همانطور که می دانید در صورتی که مردی به این بیماری مبتلا باشد بدون اینکه بداند این ویروس را به دیگران می تواند منتقل کند. در بسیاری از مردان این ویروس بدون هیچ علامتی وجود دارد. البته در نظر داشته باشید بسیاری از علائم خود به خود از بین می روند و نیازی به درمان ندارند. برخی از پزشکان آزمایش پاپ مقعدی را برای مردان انجام می دهند با این حال این آزمایش تنها برای مردانی انجام می شود که دارای HIV مثبت می باشند و رابطه جنسی مقعدی دارند. در این شرایط پزشکان می توانند تست HPV را در کنار آزمایش پاپ مقعدی انجام دهند. این آزمایش برای مردان به دو صورت انجام می شود:

1) روش نمونه‌گیری از مجرای آلت تناسلی

در این روش با سوآب های نازک از جنس داکرون (Dacron) و مرطوب شده با نرمال سالین به‌ اندازه 1.5 سانتی‌متر داخل مجرا آلت برده و 360 درجه چرخانده می‌شود و به یک ظرف حاوی محیط‌های نگهدارنده سیتولوژی، منتقل می‌شود.

2) روش نمونه‌گیری از مجرای کانال مقعدی جهت تست آنال پاپ‌اسمیر و آنال HPV

در این روش یک سوآب داکرون و یا سایتوبراش به طول 4 الی 5 سانتی‌متر داخل کانال مقعدی می‌شود. دقت داشته باشید برای اطمینان از نمونه برداری سلول‌های استوانه‌ای رکتوم و هم از سلول‌های پوششی آنال که سوآب داکرون یا سایتو براش، که حتما 4 یا 5 سانتی متر وارد کانال مقعد شده باشد. می‌توانید سوآب را با آب معمولی و یا آب مقطر مرطوب کنید. با کمی فشار و حرکت چرخشی، سوآب را به دیواره کانال آنال بمالید و چندین بار این حرکت چرخشی را ادامه دهید. سپس سوآب را درآورده و وارد یک ظرف حاوی محیط‌های نگهدارنده سیتولوژی کرده و چندین بار در داخل ظرف چرخانده شود تا مطمئن شوید همه سلول‌ها به مایع انتقال داده می‌شود.

آزمایش HPV برای زنان چگونه انجام می شود؟

ست hpv در منزل در حالت کلی برای بانوان ایجاد شده است و با استفاده از این تست می توانند از سلامت جنسی خود اطمینان حاصل کنند. این آزمایش می تواند بر روی همان پاپ اسمیر انجام شود و نیازی نیست دوباره از بیمار نمونه گرفته شود. بنابراین تنها در صورت صلاحدید پزشک می توان به صورت همزمان تست پاپ اسمیر و ست hpv در منزل را انجام داد. پزشکان برای زنان زیر 30سال توصیه می‌کنند که هر3 سال فقط آزمایش پاپ اسمیر و زنان بین 30 تا 60 سالگی توصیه می‌کنند هر سه سال، تست پاپ اسمیر، هر پنج سال، آزمایش HPV و هر پنج سال، هم تست پاپ اسمیر و هم HPV بدهند. جواب آزمایش اچ پی وی پس از یک تا دو هفته به بیمار تحویل داده می‌شود.

هزینه تست HPV در منزل

همانطو که گفته شد تست HPV در منزل یکی از آزمایشات ضروری و مهم برای افرادی است که رابطه جنسی دارند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هرساله، تعرفه انجام خدمات پزشکی آزمایش‌ها و هزینه آزمایش اچ پی وی را تعریف می‌کند. مجموعه “های طب” نیز از این تعرفه‌ها پیروی می‌کند. و شما می‌توانید با تماس با کارشناسان “های طب” از طریق وبسایت و تماس با شماره تلفن های درج شده از آخرین تعرفه‌های هزینه تست پاپ اسمیر و اچ پی وی و هزینه تست HPV در منزل مطلع شوید و همچنین از این خدمات در منزل خود بهره‌مند شوید.

تست hpv در منزل

روش های درمان HPV در مردان

در بخش های پیشین بیان شد که برای اطمینان از تست HPV در منزل استفاده کنید. حال فرض کنید که به این بیماری مبتلا شده باشید. برای درمان چه باید کرد؟ عوارض ناشی از ابتلا به این بیماری بسیار متفاوت است. در صورتی که به ویروس های بی خطر مبتلا شده باشید این بیماری نیازی به درمان ندارد و به راحتی از بین می رود. اما در صورتی که به ویروس نوع پرخطر مبتلا شده باشید پزشک دارو تجویز می کند. البته روش های دیگری نیز برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 • سرما درمانی: شیوه این درمان برای از بین بردن ویروس با استفاده از گار نیتروژن محل آسیب دیده یا زگیل فریز می‌شود.
 • لیزر درمانی: در این روش‌  بافت آلوده بدن با استفاده از پرتو‌های نور لیزر از بین می‌رود.
 • تزریق اینترفرون: روش دیگر برای درمان تزریق اینترفرون است که به دلیل هزینه و خطر بالا کم‌تر از سایر روش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • الکتروکاتری: این روش مانند سرما در‌مانی یا لیزر درمانی است ولی در این روش با استفاده از جریان الکتریکی برای سوزاندن محل آلوده به ویروس استفاده می‌شود.
 • عمل جراحی: در این روش پزشک با استفاده از عمل جراحی مناطق آلوده در سطح پوست را برمی‌دارد.

روش های درمان HPV در زنان

درمان اچ پی وی در زنان نیز مشابه مردان است  و شامل:

 • انجماد با نیتروژن مایع یا همان کرایوتراپی
 • استفاده از دارو
 • سوزاندن با جریان الکتریکی یا همان الکتروکاتری
 • لیزر درمانی
 • عمل جراحی

ابتلا به ویروس HPV چه عوارضی را به همراه دارد؟

 • ابتلای نوزاد به RRP
 • خانم‌های باردار مانند افراد دیگر امکان مبتلا شدن به این بیماری را دارند و در موارد نادری دیده شده است که خانم‌هایی که در ماه‌ها آخر بارداری دچار زگیل تناسلی می‌شوند؛ ممکن است درگلوی نوزادشان نیز زگیل رشد کند.
 • زگیل تناسلی
 • سرطان دهانه رحم
 • این سرطان که بادرد شدیدی نیز همراه است ممکن ازست با بروز توده ، درد و خارش یا با تغییر رنگ و ضخامت دهانه رحم همراه باشد.
 • سرطان دهان و گردن
 • سرطان مقعد
 • در این سرطان عمل دفع به سختی انجام می‌شود و می‌تواند باعث درد، خونریزی، ترشح و… باشد.
 • سرطان آلت تناسلی
 • در این نوع سرطان رنگ یا ضخامت تناسلی تغییر میکند. در مواردی نیز زخمی دردناک روی آن به وجود می‌آید.

عفونت آمیزشی STI

تست STD در منزل

یکی از عمومی ترین سوالاتی که پرسیده می شود این است که عفونت آمیزشی STD چیست و چگونه می توان تست STD در منزل انجام داد؟ رابطه جنسی یکی از غرایز اصلی بشریت است که انکار ناپذیر می باشد و در عین حال می تواند راهی برای ورود عوامل بیماری زا به بدن انسان باشد. عفونت آمیزشی STD به عفونت هایی گفته می شود که از طریق تماس جنسی به انسان منتقل می شود. تاکنون بیش از 30 عامل بیماری زا شناخته شده است که می توانند از طریق تماس جنسی منتقل شوند.

عوامل عفونت آمیزشی STD شامل ویروس ها، باکتری ها تک یاخته ها و قارچها میباشند. از این بیماریها می توان به سوزاک، کلامیدیا،تریکومونیازیس،تبخال تناسلی، زگیل تناسلی، سیفیلیس، اچآیوی/ایدزو …. اشاره کرد. اما مهم ترین سوال این است که چگونه می توان این بیماری را تشخیص داد؟ یکی از بهترین راه ها برای بررسی این بیماری استفاده از تست STD در منزل می باشد.

عفونت آمیزشی STD ارگانیسم های متنوعی را دربر می گیرد و در طول هزاران سال در انسان ها ایجاد عفونت کرده اند. شناسایی آن به دلیل ذات چند شکلی و علائم گوناگون دشوار است. تشخیص و درمان عفونت آمیزشی STD  به خاطر دید جامعه و تعلل کادر درمانی و بیمار در صحبت کردن در مورد مسائل جنسی و انتقال آن دشوار است. جهت تست STD در منزل می توانید با مجموعه “های طب” در ارتباط باشید.

چرا تست STD در منزل اهمیت دارد؟

شیوع این بیماری ها در اغلب نقاط جهان بالاست. در کشورهای در حال توسعه بیماریهای آمیزشی یکی از پنج علت شایع مراجعه به مراکز درمانی هستند. اغلب عفونت های آمیزشی با روش های ساده قابل درمان هستند ولی در صورت درمان نشدن میتوانند عوارض جدی به جای گذارند. از عوارض این بیماری ها می توان به عقیمی و نازایی، مرده زایی، زایمان زودرس، تولد فرزند معلول، ایجاد صدمات قلبی و عصبی در فرد مبتلا و حتی مرگ اشاره کرد.

وجود یک عفونت آمیزشی STD درمان نشده احتمال ابتلا به HIV را افزایش میدهد. احتمال انتقال HIV در زوجی که یکی از آنها همزمان به یک عفونت آمیزشی مبتلاست 10 برابر بیشتر از زمانی ست که هیچکدام از دو طرف مبتلا به عفونت آمیزشی دیگری نباشند. بنابراین می توان گفت بهترین راه حل تست STD در منزل می باشد.

چرا تست STD در منزل؟

اعلام نتیجه 5 روزه

دقت بالای آزمایش

تجهیزات بروز

درخواست آنلاین

برای تست STD در منزل چه باید کرد؟

اغلب عفونت آمیزشی STD با مصرف آنتیبیوتیک های مناسب که توسط پزشک تجویز شده باشد درمان پذیرند. به همین دلیل بهتر است که سالیانه با تست STD در منزل سلامتی جنسی خود را تایید کنید و در صورت نیاز تحت درمان قرار بگیرید. در مورد عفونت های ویروسی درمان چندان ساده نیست. ولی امکان کنترل بیماری وجود دارد. رعایت چند نکته مهم در درمان و تست STD در منزل ضروری است که به شرح زیر می باشد:

 • از درمان خودسرانه و یا توسط افراد غیرپزشک خودداری کنید. پزشک رازدار شماست. اطلاعات درست در اختیار پزشک قرار دهید.
 • دوره درمان را کامل کنید حتی اگر علائم شما با مصرف اولین آنتی بیوتیک بهبود یافته باشد.
 • ممکن است پزشک بیش از یک دارو برای شما تجویزکند. در مورد نحوه مصرف و طول مدت مصرف هر دارو از پزشک سوال کنید.
 • تا پایان دوره درمان از تماس جنسی پرهیز کنید یا حتما از کاندوم استفاده کنید.
 • ممکن است همسر یا شریک جنسی شما در حالی که علامتی از بیماری ندارد مبتلا شده باشد. بنابراین ضرورت دارد که همزمان همسر یا شریک جنسی شما بررسی و درمان شود. در غیر اینصورت آلودگی مجدد به شما سرایت خواهد کرد.
 • برای تست STD در منزل در اولین فرصت اقدام کنید. مراکز مشاوره بیماری های رفتاری به صورت
  رایگان و محرمانه این کار را انجام می دهند تنها کافیست در بخش “درخواست آزمایش” مشکل خود را درج کنید.

عفونت آمیزشی STD چه علائمی دارد؟

عفونت های آمیزشی تنها منجر به ایجاد بیماری در دستگاه تناسلی نمیشوند. برخی از این عفونت ها نظیر اچآیوی، هپاتیت و سیفیلیس دستگاه های دیگر بدن نظیر سیستم ایمنی، کبد، قلب و دستگاه عصبی را درگیر میکنند. مجموعه علائمی که این عفونت ها در دستگاه تناسلی ایجاد میکنند به شرح زیر می باشد. جهت تست STD در منزل می توانید به مجموعه “های طب” مراجعه کنید.

این مورد از عفونت آمیزشی STD در اثر رابطه جنسی بدون کاندوم از پشت پیش می آید. در این حالت مقعد دردناک است و ترشح چرکی از آن خارج می شود. ممکن است خارش هم وجود داشته باشد. تب و اسهال هم ممکن است دیده شود. این بیماری در بیشتر موارد، در اثر سوزاک، سیفیلیس و کلامیدیا اتفاق میافتد.

منظور ترشحهای غیرطبیعی است و با منی تفاوت دارد. این ترشح میتواند بصورت آبکی، چرکی یا خونآلود
باشد. گاهی لکّه این ترشح روی لباس زیر اقایان دیده میشود. ممکن است همزمان سوزش ادرار هم وجود
داشته باشد. این ترشحها بیشتر در اثر سوزاک وکلامیدیا و برخی میکروب های دیگر ایجاد میشوند. در صورتی که درمان مناسب صورت نگیرد میتواند منجر به عقیمی و یا پخش شدن عفونت در تمام بدن شود. در صورت مشاهده این علامت از عفونت آمیزشی STD می توانید با مجموعه “های طب” در تماس باشید.

زخم ممکن است روی لب های بزرگ، لب های کوچک و یا داخل واژن زنان، روی آلت تناسلی مردان، اطراف مقعد، و در صورت تماس جنسی از راه دهان روی لب و دهان دیده شود. زخم های تناسلی در اثر سیفیلیس، تبخال و برخی بیماری های دیگر ایجاد میشوند. ممکن است زخم دردناک باشد، سوزش داشته باشد و یا بدون درد باشد. در مواقعی که زخم دردناک نیست یا سوزش ندارد ممکن است فرد متوجه آن نشود بخصوص اگر جای آن در قسمت های داخلیتر واژن باشد و دیده نشود. بنابراین معاینههای دورهای توسط ماما یا پزشک زنان کمککننده است.

گاهی اوقات زگیل هایی شبیه خالهای گوشتی روی ناحیه تناسلی بوجود میآید. این زگیل ها ممکن است خارش داشته باشند و زخمی شوند. هر چقدر زودتر برای درمان زخم مراجعه کنید زودتر از شر ّ بیماری خلاص خواهید شد. بسیاری از زخم های تناسلی خود به خود خوب می شوند ولی این به این معنی نیست که بیماری از بدن خارج شدهاست. لازم است حتی در صورت برطرف شدن زخم هم به پزشک مراجعه شود

در این حالت از عفونت آمیزشی STD بیضه متورم و دردناک میشود. ممکن است قرمزی و گرمی هم در بیضه دیده شود. این تورم ممکن است در اثر سوزاک، ضربه، عفونت های ادراری و برخی بیماری های عفونی غیرآمیزشی ایجاد شود. بنابراین آقایانی که این بیماری را دارند باید حتما هر چه سریعتر برای درمان به پزشک مراجعه کنند. در مواردی که ورم بیضه در اثر ضربه ایجاد شده باید بصورت فوری به پزشک مراجعه کرد.

گاهی در خانم ها درد در قسمتهای پایین شکم (زیردل) احساس میشود که ممکن است ناشی از یک بیماری جدی باشد. در این حالت ممکن است تب، ترشح چرکی بد بو از واژن، درد در زمان رابطه جنسی، سوزش و درد زمان ادرار کردن، نامنظم شدن خونریزی ماهیانه همراه با درد زیر شکم دیده شوند. این حالت معمولا  بخاطر بالاتر رفتن عفونت های آمیزشی مثل سوزاک و کلامیدیا و وارد شدن این میکروب ها به رحم و لولههای رحم ایجاد میشود. این بیماری باید خیلی جدی گرفته شود چون اگر درمان نشود ممکن است عوارض جدی مثل تنگی یا بسته شدن لولههای رحم، نازایی، ایجاد چرک و آبسه در رحم، حاملگی خارج از رحم، و حتی چرکی شدن خون اتفاق افتد. گاهی لازم است بیمار در بیمارستان بستری شود.

زنان بI صورت طبیعی هم ترشحاتی دارند. اگر اندازه این ترشح ها از حالت عادی بیشتر شود و یا رنگ و بوی آن تغییر کند یک بیماری وجود دارد. گاهی ممکن است این ترشح ها همراه خارش و قرمزی ناحیه تناسلی شوند. این ترشحات اگر درمان نشوند ممکن است منجر به صدمههای جدیتر به دستگاه تناسلی شده باعث عفونت لگن و یا نازایی شود.

اگر مادر مبتلا به یک عفونت آمیزشی باشد ممکن است در حین زایمان میکروب وارد چشم بچه شده، او را بیمار کند. عفونت های چشمی نوزاد معمولا در زیر یک ماهگی خود را نشان میدهند. در این حالت چشم نوزاد قرمز و پف کرده است و ترشح چرکی از آن خارج می شود. اگر این بیماری درمان نشود باعث کوری بچه میشود. علاوه بر بچه لازم است مادر و شریک جنسی او هم برای درمان اقدام کنند.

کار غدد لنفاوی در بدن مبارزه با عفونت ها و بیماری هاست و هر جا عفونتی باشد غدد لنفاوی اطراف آن بزرگ میشوند. در ناحیه کشاله ران اگر ما یک غده لنفاوی پیدا کنیم که به اندازه یک بند انگشت کوچک دست باشد باید به پزشک مراجعه کنیم. بزرگ شدن غدد لنفاوی کشاله ران ممکن است بخاطر یک عفونت آمیزشی باشد. بسیاری از موارد قبل از ظاهر شدن این غده زخم تناسلی وجود داشته. گاهی این غده به حدی بزرگ میشود که به آن خیارک میگویند. خیارک معمولا گرم و دردناک است. درمان این بیماری طولانی است و حداقل 41 روز باید دارو خورد. ممکن است لازم باشد که پزشک با سرنگ ترشح داخل خیارک را خالی کند.

مراحل انجام کار

سه قدم تا تست STD در منزل

دریافت نتیجه آزمایش

نمونه گیری در منزل شما

ثبت درخواست

چگونه از عفونت آمیزشی STD پیشگیری کنیم؟

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از ابتلا به عفونت آمیزشی استفاده از تست STD در منزل می باشد که می توانید برای انجام این کار، در وب سایت “های طب” درخواست مورد نظر خود را پر کنید. پزشکان ما در اولین فرصت با شما تماس حاصل نموده و برای تست STD در منزل، در محل مورد نظر حاضر می شوند.

 • بهترین شیوه پیشگیری از انتقال ویروس در تماس جنسی، محدود کردن شریک جنسی به یک نفر و
  استفاده از کاندوم
  در تمامی تماسهای جنسی است. استفاده از کاندوم را به عنوان یک اصل در همه
  تماسهای جنسی در نظر بگیرید
  . این وسیله میتواند از ابتلا شما به بسیاری از بیماری های آمیزشی و عفونت آمیزشی STD جلوگیری کند و نیازی به تست STD در منزل نداشته باشید. دقت داشته باشید که بسیاری از بیماری های آمیزشی بدون علامت هستند و همیشه شما متوجه بیمار بودن شریک جنسی خود نخواهید شد.
 • کاندوم وسیله مناسبی برای حفاظت فرد میباشد.
 • از تماس جنسی محافظت نشده با افراد مشکوک، ناشناس یا کسانی که رفتارهای پرخطر جنسی و اعتیاد تزریقی دارند باید پرهیز کرد.
 • کم کردن دفعات تماس جنسی مشکوک و تعداد شرکای جنسی از احتمال آلودگی میکاهد.
 • جلوگیری از تماس با خون یا ترشحات جنسی در یک رابطه مشکوک می تواند تا حدی فرد را در برابر
  آلودگی حفاظت نماید.
 • از برقراری رابطه جنسی با کسی که علائم بیماری های آمیزشی را دارد خودداری کنید.
 • برای برخی بیماری های آمیزشی مثل تبخال و یا زگیل تناسلی کاندوم حفاظت کمتری را به شما یا
  همسر شما میدهد بخصوص اگر ضایعه با کاندوم پوشیده نشود. در این حا
  لت بهتر است از برقراری
  رابطه جنسی خودداری کنید
  .

ثبت سفارش

همین حالا درخواست خود را ثبت نمایید