تست هپاتیت در منزل های‌طب

تست هپاتیت در منزل از جمله خدماتی است که «های‌طب» امکان ارائه‌ی آن را برای شما فراهم کرده است تا در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانید از وضعیت سلامت کبد خود و احتمال ابتلا به این مجموعه‌ بیماری‌ها آگاه شوید. هپاتیت شامل مجموعه‌ای از بیماری‌های ویروسی می‌شود که به کبد آسیب می‌رساند و عملکرد این اندام حساس را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ویروس هپاتیت می‌تواند در کبد رشد و تکثیر پیدا کند و پس از ایجاد اختلال در این اندام، مشکلات زیادی را برای بدن به همراه داشته باشد. تست هپاتیت در منزل که توسط «های طب» ارائه می‌شود یک راهکار بسیار مناسب برای تشخیص سریع این بیماری در بدن افراد به حساب می‌آید که علاوه بر ارائه‌ی نتیجه‌ی سریع، باعث می‌شود تا افراد مشکوک به این بیماری، نیازی به خروج از خانه نداشته باشند. در ضمن اگر افراد مشکوک به هپاتیت در خانه بمانند، علاوه بر حفظ سلامتی خود آن‌ها در برابر خطرات بیشتر، باعث می‌شود تا افراد دیگر نیز با خطر ابتلا به این بیماری مواجه نشوند.

آزمایش تست هپاتیت در منزل شرکت خدمات پزشکی های طب

ثبت رایگان تست هپاتیت در منزل

هپاتیت چیست و تست هپاتیت به چه صورت انجام می‌شود؟​

هپاتیت بیماری التهاب و تورم کبد است. هپاتیت ویروسی شامل بیماری‌های ویروسی می‌شود که موجب تورم کبد خواهد شد. هپاتیت‌های ویروسی شامل هپاتیت A، هپاتیت B و هپاتیت C می‌شوند که طی یک عفونت ویروسی باعث ایجاد التهاب کبدی خواهند شد.علاوه بر این موارد، هپاتیت D در اثر ابتلای فرد به ویروس هپاتیت HDV ایجاد می‌شود که به آن عامل دلتا نیز می‌گویند. ویروس هپاتیت E نیز از طریق دستگاه گوارش منتقل می‌شود که در نتیجه‌ آن تورم کبدی ایجاد خواهد شد.

ابتلا به هپاتیت می‌تواند عوامل و دلایل مختلف عفونی و غیرعفونی داشته باشد. با این حال به‌طور کلی زمانی هپاتیت رخ می‌دهد که التهاب کبد باعث می‌شود تا بدن شروع تولید آنتی بادی ‌کند. علاوه بر این، ویروس هپاتیت می‌تواند با وارد شدن به جریان خون، وارد کبد شده و به آن آسیب برساند. سیستم ایمنی برای مقابله با عفونت ویروسی آنتی بادی تولید می‌کند که در نتیجه‌ی آن التهاب در کبد به وجود می‌آید. این موضوع ممکن است آسیب جدی به کبد وارد کند و از طرف دیگر باعث شود تا سلول‌های کبد نابود شوند.

انواع تست هپاتیت برای تشخیص این بیماری؟
تست‌های مختلفی می‌توان برای تشخیص ابتلا به بیماری هپاتیت در بدن فرد انجام شود. هر یک از این آزمایش‌ها سازوکار اختصاصی خودش را دارد و در نوع خود منحصر به فرد و ویژه هستند.انجام آزمایش‌های مربوطه نیاز به نمونه‌گیری‌های مختلف دارد که ساده‌ترین آن نمونه‌گیری خون و بررسی عملکرد کبد از طریق فاکتورهای موجود در خون است. با این حال تست‌هایی نظیر بیوپسی کبدی نیز ممکن است نیاز به انجام برای تشخیص شرایط ویژه و منحصر به فرد بیمار داشته باشد.

گفتنی است که بیوپسی کبدی روشی تهاجمی برای تشخیص وضعیت کبد است، که طی آن نمونه‌برداری از طریق سوزن از بخشی از کبد انجام می‌شود. این فرایند به پزشک امکان تشخیص سطح التهاب کبد را می‌دهد. البته باید در نظر داشت که این روش تهاجمی برای تشخیص ابتلا به هپاتیت مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، بلکه برای تشخیص سطح التهاب کبد در افراد مبتلا مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرف دیگر تست‌هایی نظیر سونوگرافی شکمی برای تشخیص وضعیت کبد قابل انجام است تا از آن طریق بتوان ساختار کبد را مورد بررسی بیشتر قرار داد و پزشک ‌بتواند از طریق آن اطلاعات بیشتری را به دست آورد.

چه زمانی باید تست هپاتیت بدهیم؟

همانطور که گفته شد، هپاتیت شامل مجموعه‌ای از التهاباتی می‌شود که کبد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از آنجایی که نوعی از هپاتیت می‌تواند ناشی از ویروس باشد، به همین دلیل این بیماری می‌تواند از طریق راه‌های مختلف به بدن افراد انتقال پیدا کند. در این میان، اگر افراد به هر دلیلی مشکوک به ابتلای به این بیماری هستند، باید در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به انجام تست هپاتیت کنند.

تست هپاتیت در خانه های‌طب

اگر تمایل به انجام تست هپاتیت در منزل را دارید، می‌توانید این خدمات را از «های طب» دریافت کنید. این تست از طریق نمونه گیری خون و انجام تست‌های مختلف از طریق آن قابل انجام خواهد بود. «های طب» همچنین امکانات لازم در جهت ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای در مورد ابتلا به هپاتیت و بیماری‌های کبدی را به شما ارائه می دهد.

در صورتی که هر نقطه‌ی ابهامی در زمینه دریافت خدمات تست هپاتیت و بیماری‌های کبدی دارید، می‌توانید با برقراری تماس با مرکز تخصصی «های طب» مشاوره‌های لازم را در این زمینه دریافت کنید. پس از دریافت اطلاعات کامل می‌توانید اقدام به ثبت سفارش تست هپاتیت از «های طب» کرده و این آزمایش را در سریع‌ترین زمان ممکن در محل اقامت خود انجام دهید.

علائم انواع هپاتیت
انواع هپاتیت و علایم آن - نشانه های قند خون-خدمات پزشکی های طب

علائم مهم ابتلا به هپاتیت شامل موارد زیر است:

1. تب داشتن (با درجه پایین) 2. خستگی مفرط 3. از دست دادن اشتها 4. دل درد 5. تیره شدن ادرار 6. زرد شدن پوست 7. زرد شدن تخم چشم 8. مدفوع کم‌رنگ 9. احساس درد در مفاصل 10. احساس درد در عضلات 11. تهوع و استفراغ 12. یرقان یا زردی هر یک از این علائم می‌توانند به خودی خود نشانه‌ای از ابتلا به هپاتیت و عفونت‌های کبدی باشند. در صورتی که هر یک از این علائم را تجربه کرده‌اید، باید در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به انجام آزمایش‌های مربوط به هپاتیت کنید و سطح ابتلا به این بیماری را مورد بررسی قرار دهید.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان توسط مرکز تخصصی های‌طب ​

 

اگر پزشک متخصص شما هر نوع تستی را برای شما تجویز کرده باشد، می‌توانید با دریافت مشاوره از مرکز تخصصی «های طب» امکان انجام آن را در محل زندگی خود و در سریع‌ترین زمان ممکن برای خود و اعضای خانواده‌ی خود فراهم آورید.اگر مشکوک به ابتلا به هپاتیت هستید، می‌توانید ابتدا با یک پزشک متخصص مشورت‌های لازم را انجام دهید. در صورت نیاز و تجویز پزشک، می‌توانید از خدمات تست هپاتیت در منزل «های طب» استفاده کنید. آزمایش مربوطه با نمونه‌گیری خون در محل، امکان بررسی فاکتورهای مربوط به ابتلا به این بیماری‌های عفونی را برای شما فراهم می‌آورد.

علاوه بر این درصورت تمایل می‌توانید آزمایش‌ پایش کبد برای تشخیص بیماری‌های احتمالی در کبد و وضعیت این اندام حیاتی بدن را مورد بررسی قرار دهید. آزمایش پایش کبد یکی از مهم‌ترین خدماتی است که مرکز «های طب» آماده ارائه به مشتریان خود کرده است. این آزمایش اطلاعات کلی از وضعیت سلامت کبد را آماده ارائه کرده است.

پس از انجام این نوع آزمایش‌ها شما می‌توانید از خدمات تفسیر آزمایش در مرکز تخصصی «های طب» استفاده کرده و اقدامات لازم را در جهت حفظ سلامتی خود از آن طریق انجام دهید.«های طب» تمامی امکانات لازم برای ارائه‌ی پیشرفته‌ترین خدمات لازم در حوزه‌ی آزمایشگاه را انجام داده است و با بهترین شیوه‌ی ممکن اقدام به ارائه این خدمات کرده است.

سوالات متداول

آزمایش هپاتیت نیاز به هیچ پیش شرط یا ناشتایی ندارد.

 آزمایش هپاتیت با انجام یک آزمایش خون ساده قابل انجام است. روش آزمایشگاهی موجود شامل بررسی تیتر آنتی بادی علیه هپاتیت در خون، بررسی کیفی حضور آنتی ویروس در خون و بررسی مولکولی وجود ویروس در خون به روش PCR می باشد. از تمام این روش ها، روش مولکولی از دقت و صحت بالاتری برخوردار است.

در صورت بروز این علائم بهتر است آزمایش هپاتیت انجام شود: خستگی مفرط، تیرگی ادرار، مدفوع با رنگ روشن، کاهش وزن بی دلیل، زرد شدن چشم ها و پوست، حالت تهوع و استفراغ و دردهای شکمی.

بله، “های طب” تمامی آزمایشات شما را درب منزل یا محل کارتان انجام می دهد.

ثبت امتیاز
[کل: 8 میانگین: 5]