تست بارداری در منزل های‌طب

تست بارداری از جمله آزمایش‌هایی است که افراد می‌توانند آن را در مراکز تخصصی یا با استفاده از کیت‌های خانگی، در محل زندگی خود انجام دهند. در این میان، افرادی که نیاز به انجام تخصصی این تست بدون نیاز به مراجعه به مطب یا بیمارستان‌ها را دارند، می‌توانند از خدمات تست بارداری «های طب» استفاده کنند. امروزه روش‌های مختلفی برای تشخیص بارداری وجود دارد که شاید ساده‌ترین آن استفاده از یک «بیبی چک» است که در اغلب داروخانه‌ها وجود دارد. با این حال در برخی از شرایط خاص برای تشخیص سطح سلامت مادر و فرزند باید آزمایش‌های ویژه ای توسط افراد متخصص انجام شوند.

مواردی نظیر آزمایش خون و ادرار برای تشخیص بارداری از جمله مواردی هستند که باید توسط آزمایشگاه‌های تخصصی انجام شوند وصرفا با تهیه‌ی کیت‌های خانگی قابل انجام نخواهند بود. در این صورت، زوج‌ها باید برای انجام این تست‌ها یا به آزمایشگاه‌ها مراجعه کنند یا از خدمات تست بارداری در منزل «های طب» استفاده کنند.

تست بارداری در منزل خدمات پزشکی شرکت های طب

ثبت رایگان تست بارداری در منزل

تست بارداری چیست؟

آزمایش خون بارداری یکی از فرایند‌های مهم پزشکی و بالینی است که از طریق آن وضعیت بارداری بانوان به شکلی کاملا تخصصی و همراه با تشخیص سطح سلامت مادر و جنین انجام می‌شود. در جریان این آزمایش سطح هورمون‌های موجود در خون ارزیابی می‌شود و طی آن از یک بارداری سلامت اطمینان حاصل می‌شود. به علاوه در این آزمایش احتمال بروز بیماری‌هایی که روی روند بارداری تاثیر منفی می‌گذارند، تشخیص داده می‌شوند تا از آن طریق بتوان به صورت سریع و زودهنگام اقدامات لازم برای پیشگیری و درمان آسیبهای احتمالی برای بانوان باردار و جنین انجام داد. همچنین آزمایش ادرار بارداری که با عنوان «گراویندکس» شناخته می‌شود، یکی از تست‌های حساس به حساب می‌آید.

چه اطلاعاتی از تست بارداری بدست می‌آورید؟

آزمایش مذکور علاوه بر تایید بارداری، سن تقریبی جنین را نیز تعیین می‌کند. از این آزمایش می‌توان برای تشخیص بارداری غیرطبیعی و مواردی همچون بارداری خارج از رحمی و احتمال ابتلای جنین به سندروم داون نیز استفاده شود. گفتنی است که آزمایش hCG می‌تواند به عنوان بخشی از فرایند غربالگری مادر نیز انجام شود.

تفسیر آزمایش بارداری در منزل چگونه است؟

فرایند تفسیر آزمایش hCG بسیار آسان است و بسته به رنج وجود BhCG در خون می‌توان سن بارداری و سن جنین را تشخیص داد. به عنوان مثال، زنانی که باردار نیستند معمولا رنج این فاکتور در خون آن‌ها کمتر ۱۰ است. اگر در تست بارداری میزان BhCG بیشتراز ۲۵ باشد، فرد باردار است. همچنین اگر عدد یادشده بین دو میزان ۱۰ و ۲۵ باشد تشخیص بارداری با عدم قطعیت همراه است.این تست همچنین می‌تواند سن بارداری را نیز تشخیص دهد. به عنوان مثال، اگر رنج نرمال BhCG بین ۵ تا ۵۰ باشد، احتمالا مادر در سه هفته‌ی ابتدایی بارداری است. در بیشترین حالت، این عدد می‌تواند در هفته‌های ۲۵ تا ۴۰ بارداری برابر با ۳۶۴۰ تا ۱۱۷۰۰۰ باشد.

چگونه از خدمات تست بارداری های‌طب در خانه استفاده کنیم؟

در صورتی که تمایل به انجام تست بارداری دارید، یا انجام این تست توسط پزشک متخصص برای شما تجویز شده باشد، شما باید آن را در مراکز آزمایشگاهی انجام دهید. با این حال بسیاری از افراد ممکن است به دلایل مختلف تمایلی به خروج از خانه نداشته باشند. در برخی از شرایط انجام مراقبت‌های ویژه و استراحت مطلق برای بانوان باردار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، همچنین نگرانی‌های مربوط به وجود آلودگی‌های مختلف در مکان‌های عمومی یکی از نگرانی‌های مهمی است که باعث می‌شود تا بانوان باردارتمایل کمتری برای مراجعه‌ی حضوری به آزمایشگاه داشته باشند.

بتا تیتر چیست؟
انواع هپاتیت و علایم آن - نشانه های قند خون-خدمات پزشکی های طب

خدمات تست بارداری و آزمایش بتا تیتر در خانه

بتا تیتر (titer  BhCG ) که با عنوان هورمون  گنادوتروپین کوریونی نیز شناخته می‌شود، هورمونی است که پس از تشکیل جفت در بدن مادر ترشح می‌شود و تشخیص آن در خون یا ادرار یکی از راه‌کارهای مهم و سریع تشخیص بارداری به حساب می‌آید. این آزمایش می‌تواند با نمونه‌گیری از خون یا ادرار بانوانی که احتمال بارداری در آن‌ها وجود دارد، به صورت سریع امکان تشخیص بارداری را فراهم آورد.

دلیل اینکه بسیاری از متخصصین انجام این تست بارداری را در مقایسه با روش‌های مربوط به استفاده از کیت‌های خانگی توصیه می‌کنند، میزان دقت بالا و درصد خطای کم آن است. البته استفاده از برخی از دارو‌های هورمونی در بانوان ممکن است روی نتیجه‌ی این آزمایش تاثیر منفی بگذارد و نتیجه‌ی کاذب را به همراه داشته باشد. با این حال اگر فردی که احتمال بارداری در او وجود دارد، اقدام به استفاده از داروهای هورمونی نکرده باشد، با انجام این تست می‌تواند به شکلی کاملا دقیق امکان تشخیص بارداری خود را داشته است.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان توسط مرکز تخصصی های‌طب ​

 

اگر پزشک متخصص شما هر نوع تستی را برای شما تجویز کرده باشد، می‌توانید با دریافت مشاوره از مرکز تخصصی «های طب» امکان انجام آن را در محل زندگی خود و در سریع‌ترین زمان ممکن برای خود و اعضای خانواده‌ی خود فراهم آورید. با توجه به این موضوع می‌توانید با دریافت مشاوره‌های لازم از مرکز تخصصی «های طب» اقدام به ثبت سفارش خدمات تست بارداری از این مرکز کنند. پس از ثبت سفارش این خدمات در «های طب» متخصصین این مرکز در بازه‌ی زمانی تعیین شده در محل اقامت شما حاضر شده و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و اصول پزشکی اقدام به نمونه‌گیری خواهند کرد. پس از انجام فرایند نمونه‌برداری، نمونه برای انجام مراحل بعدی به آزمایشگاه ارسال خواهد شد و نتیجه‌ی تست بارداری ، از طریق راه‌های پیشرفته‌ی ارتباطی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. گفتنی است که شما می‌توانید علاوه بر دریافت خدمات مربوط به این تست، از خدمات تفسیر نتیجه‌ی آن نیز در «های طب» استفاده کنید.

پس از انجام این نوع آزمایش‌ها شما می‌توانید از خدمات تفسیر آزمایش در مرکز تخصصی «های طب» استفاده کرده و اقدامات لازم را در جهت حفظ سلامتی خود از آن طریق انجام دهید.«های طب» تمامی امکانات لازم برای ارائه‌ی پیشرفته‌ترین خدمات لازم در حوزه‌ی آزمایشگاه را انجام داده است و با بهترین شیوه‌ی ممکن اقدام به ارائه این خدمات کرده است.

سوالات متداول

آزمایش بارداری هم از طریق خون و هم از طریق ادرار قابل انجام است که آزمایش خون نسبت به ادرار از دقت بالاتری برخوردار است. اما این به آن معنی نمی باشد که ادرار قابلیت تشخیص بارداری ندارد.

زمانی که چرخه قاعدگی شما شروع شده اما خونریزی اتفاق نمی افتد می تواند زمان مناسبی برای انجام تست بارداری باشد. این آزمایش اگر از طریق ادرار انجام می شود بهتر است ابتدای صبح و حتی یک الی دو روز بعد از موعد قاعدگی باشد.

بله، اگر زودتر از موعد قاعدگی بعدی آزمایش انجام شود امکان نتیجه منفی کاذب وجود دارد. مصرف برخی داروها، مشکلات فیزیولوژیکی و یا خطا در انجام تست بارداری خانگی می تواند منجر به نتیجه مثبت کاذب گردد.

آزمایش بارداری نیاز به رعایت شرایط خاصی ندارد فقط باید در زمان مناسب یعنی دو هفته بعد از لقاح احتمالی انجام شود.

ثبت امتیاز
[کل: 12 میانگین: 5]