همه ی ما در طول زندگی خود برای درمان بیماری به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کرده ایم و خدمات پرستاری دریافت کرده ایم. اما یکی از مواردی که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است، خدمات پرستاری در منزل می باشد. بسیاری از افراد در طول زندگی خود دچار بیماری هایی می شوند که نیازمند کنتزل و پیگیری به مدت طولانی هستند. بیمارستان ها و مراکز درمانی نحدودیت زمانی در بستری کردن دارند و برخی از این افراد بیمار را می توان در منزل تحت مراقبت قرار داد. اما نیاز است که فردی به صورت 24 ساعته مراقب بیمار ما باشد. برای اینکار می توان از خدمات پرستاری در منزل استفاده کرد تا بیمار شما احساس راحتی کند.

بیمارستان ها و مراکز درمانی برای ارائه خدمات پرستاری هزینه های بسیار بالایی دریافت می کنند و بستری کردن بیمار شما در بیمارستان بسیار هزینه بر است. بعلاوه این کار کوتاه مدت نیست و شما نیاز دارید که حداقل چندین ماه و یا چندین سال یک نفر از بیمار شما مراقبت کند. بنابراین بهترین کار استفاده از خدمات پرستاری در منزل می باشد. حال اگر فکر می کنید که یکی از اعضای خانواده شما نیاز به مراقبت دارد بهتر است با مجموعه “های طب” همراه باشید.

خدمات پرستاری

بیمار

آیا می‌دانید چه زمان کار یک پزشک ماهر به نتیجه کامل می‌رسد؟ زمانی که مسیر او را یک پرستار مسئولیت پذیر و دلسوز پیش ببرد. پرستاری که پا به پای فرد مسیر مشخصی را طی می‌کند. مسیری که در آن فرد احتیاج به انواع کمک ها دارد. های طب مفتخر است با اعزام نیروهای مجرب گره ای از کار شما باز کند. حمایتی از جنس مهربانی و مسئولیت پذیری که شاید هر فرد نیازمندی به آن احتیاج داشته باشد.

کودک

به جرات می‌توان کودکی را تاثیر گذار ترین دوران زندگی هر فرد شمرد. دورانی که اتفاقات آینده را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. به طور کلی دوران کودکی پایه های دوران بزرگسالی و تصمیماتی است که می‌گیریم. از این رو باید ذره ذره به پای این درخت آب ریخت. باید از آن مراقبت کرد تا به بار بنشیند. همه ی این‌ها میسر نمی‌شود بلکه با یک برنامه ریزی مناسب و همراهانی که بتوانند چراغ مسیر باشند. “های‌ طب” با پرستاران مجرب و آموزش دیده، از دلبندان شما مراقبت کرده تا کودکتان لحظات شادی را تجربه کند.

سالمندان

بالا رفتن سن و پیر شدن، موضوعی است که دیر یا زود گریبانگیر هر یک از ما می‌شود. در طی فرآیند تبدیل شدن به یک سالمند تغییرات زیادی در سیستم بدنی رخ می‌دهد. تغییراتی که فرد سالمند را نیازمند برخی کمک ها می‌کند. شناسایی و تشخیص این کمک ها و حل آن به بهترین شکل ممکن نیازمند تخصص و شناختی بالا است. “های‌ طب” مفتخر است تا سالمندان را به بهترین شکل ممکن همراهی کند. های ‌طب با ارائه آموزش های نوین و اعزام نیروهای مجرب به راحتی آسایش سالمندان را تضمین می‌کند.

بهره مندی از امور خدمات پرستاری در منزل

با پیشرفت علم و تکنولوژی در دهه اخیر میزان پرستاری در ایران رشد بسیاری داشته است. اما هنوز هم می توان اذعان داشت که میزان آگاهی افراد از خدمات پرستاری در منزل در سطح مناسبی نیست. واضح است که در کنار خانواده بودن جایگاه بسیار ویژه ای دارد. بسیاری از افراد ممکن است به دلیل مشغله کاری نتوانند به خانواده خود رسیدگی کنند چرا که بسیاری از بیماران نیازمند مراقبت های 24 ساعته می باشند. به همین منظور یکی از اولویت های مهم بهره مندی از خدمات پرستاری می باشد. با انتخاب پرستار می توانید در تمامی ساعات شبانه روز از اطرافیان خود بدون هیچگونه دغدغه ای پرستاری کنید.

مراقبت از بیماران در منزل

یکی از مهم ترین مسائلی که می تواند در روند بهبودی یک بیماری مثمر ثمر باشد، روحیه بیمار می باشد. بیمارستان فضایی را فراهم می کنند ممکن است بیمار افسردگی بگیرد چرا که در یک فضای بسته و بدون حضور خانواده قرار دارد. حال در صورتی که این مراقبت در فضای خانه صورت پذیرد بیمار از نظر روانی در شرایط بهتری خواهد بود. همچنین هرینه خدمات پرستاری در منزل بسیار کمتر از شرایطی است که بیمار شما در بیمارستان بستری باشد. از دیگر عواملی که باعث شده خدمات پرستاری در منزل محبوبیت داشته باشد این است که محیط خانه نسبت به بیمارستان از نظر بهداشتی بهتر بوده و ترجیح داده می شود.

ویژگی های بهترین خدمات پرستاری در منزل

ارزیابی مرکز پرستاری حین ویزیت ها و مشاوره های پزشکی: در صورت شناخت بهتر می توانید پرستاران و پزشکان تحت نظر مراکز پرستاری را در حین انجام ویزیت ارزیابی نماید و در صورتی که شخصی از آن موسسه پزشکی و پرستاری آشنایی دارد بهتر است در این خصوص با ایشان مشورت نمایید، زیرا راهنمایی این افراد می تواند بسیار در انتخاب شما موثر باشد.

برقراری ارتباط موثر: توانایی برقراری ارتباط موثر و بیمار محور بودن این افراد سبب می شود تا افراد با آسودگی خاطر بتوانند در کنار این عزیزان نگرانی های خود را در میان بگذارند، در واقع یکی از بهترین ویژگی های یک مرکز پرستاری این است که افرادی را داشته باشند تا بتوانند با افراد مختلف در تمامی سنین روابط خوبی را برقرار نمایند .

تجربه و مهارت مرکز خدمات پزشکی و پرستاری: تجربه و مهارت پزشکان و پرستاران نقش بسزایی در نتیجه روند بهبود بیماران و امور مراقبتی خواهد داشت . به همین منظور بهتر است قبل از انتخاب مراکز پرستاری به تجربه و مهارت آن موسسه و پرستاران و پزشکان آن دقت لازم و کافی را داشته باشید، در ضمن برای آگاهی بیشتر در این زمینه می توانید به ارزیابی سوابق ایشان بپردازید .

آشنایی با تکنیک های روز پزشکی: همان طور که می دانید با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی آشنایی با تکنیک های روز پزشکی بسیار حائز اهمیت می باشد و به کارگیری این تکنیک ها سبب می شود تا به دور از هیچ گونه آسیب و خطایی به درمان افراد و مراقبت از آن ها پرداخت .

هزینه امور مراقبتی و پرستاری در منزل: هزینه های امور مراقبتی و پرستاری در منزل با توجه به شرایط فرد متفاوت می باشد . با توجه به این که هزینه های خدمات پرستاری در منزل به نسبت هزینه های بستری در بیمارستان حدود ۴۰ درصد کمتر خواهد بود .