خدمت خود را انتخاب کنید

 • مشاوره تلفنی و آنلاین با پزشک متخصص قلب
 •  انجام خدمات نوار قلب در منزل
 •  انجام آزمایشات قلبی درب منزل
 • امکان گرفتن معرفی نامه آنلاین جهت انجام آزمایش
 • ارائه برنامه تغذیه برای بیماران قلبی

آزمایش چکاپ قلب در منزل و آنچه باید از آن بدانید

امروزه آمار ابتلا به بیماری‌های قلبی و مرگ و میر ناشی از آن رفته‌رفته در حال افزایش است و عواملی چون سبک نادرست زندگی، کم‌تحرکی و رژیم غذایی نامناسب، استعمال دخانیات، استرس و افسردگی در افزایش این دست از بیماری‌ها نقش بسیار زیادی دارند. انسان‌ها در دنیای مدرن امروزی با بسیاری از عوامل افزایش‌دهنده‌ی احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی درگیر هستند. از طرف دیگر بسیاری از اختلالات قلبی در ابتدا خاموش هستند و هیچ علائمی را از خود بروز نمی‌دهند و زمانی افراد متوجه ابتلا به آن‌ها می‌شوند که فرصت نجات بسیار کم است. در مطلب از های طب در مورد بیماری‌های قلبی، چکاپ قلب و آزمایش قلب در منزل و اهمیت بهره‌مندی از آن سخن خواهیم گفت.

اختلالات قلبی نظیر آریتمی یا فشار خون بالا و نارسایی قلبی از قدیم‌الیام همواره با انسان‌ها همراه بوده است؛ هر چند از دوران گذشته، عواملی چون افزایش سن، جنسیت و خصوصیات ارثی و ژنتیکی همواره روی احتمال ابتلای افراد به بیماری‌های قلبی اثرگذار بوده، اما سبک زندگی امروزه و افزایش فاکتورهایی چون تنش‌‌ها و اضطراب‌های روزمره، کاهش تحرک و فعالیت‌های بدنی در کنار عادات نادرست غذایی و دسترسی اسان به دخانیات و مصرف سیگار باعث شده تا افراد بیشتری در معرض خطرات ناشی از بیماری‌های قلبی قرار بگیرند. این موضوع باعث شده تا در دنیای امروز بیش از ۴۰ درصد مرگ و میر‌ها، ناشی از بیماری‌ها و اختلالات قلبی و عروقی باشد و بسیاری از افراد، قربانی مواردی چون حملات ناگهانی قلبی و سکته‌ی قلبی شوند.

راه حل چیست؟

مهم‌ترین راه حلی که پزشک‌های متخصص برای جلوگیری از حملات قلبی ناگهانی و پیشگیری از سکته قلبی توصیه می‌کنند، چکاپ قلب و عروق به صورت دوره‌ای برای افرادی است که مستعد چنین رخدادهای ناگواری هستند. همانطور که گفته شد، بسیاری از اختلالات قلبی ممکن است نشانه‌‌ای نداشته باشند و برخی از آن‌ها نیز نشانه‌های خفیفی دارند و افراد معمولا  با تجربه‌ی آن‌ها به ابتلای خود به بیماری‌های قلبی شک نمی‌کنند. با این حال در صورتی که علائمی را احساس کردید، بهتر است در سریع‌ترین زمان ممکن به یک مرکز تخصصی قلب و پزشک‌های متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

وجود علائمی نظیر فشار خون بالا، احساس فشار در قفسه سینه، کوتاه شدن نفس‌ها، سرگیجه، وجود تورم در ناحیه شکم و پاها، بی‌حسی و بی‌حالی و خستگی زودهنگام و زودرس ممکن است در افرادی که بیش از ۴۵ سال سن دارند، بیشتر باشد و متخصصین توصیه می‌کنند در صورت تجربه یا احساس کمترین میزان از این نشانه‌ها، در سریع‌ترین زمان ممکن به مراکز درمانی تخصصی در زمینه‌ی رسیدگی به بیماری‌های قلبی مراجعه کنند. گفتنی است که ممکن است این نشانه‌ها در افرادی که به بیماری‌های زمینه‌ساز مشکلات قلبی مبتلا هستند نیز بروز کند؛ بیماری‌هایی نظیر دیابت یا نارسایی‌ کلیوی می‌تواند زمینه‌ی لازم برای اختلالات قلبی را فراهم کند و به همین دلیل در صورت مشاهده علائم مذکور در این افراد نیز باید در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم برای مراجعه به مراکز درمانی انجام شود.

انجام چکاپ دوره‌ای قلب و عروق این امکان را فراهم می‌کند تا بیماری‌ها و اختلالات قلبی بدون نشانه‌های محسوس نیز شناسایی شود و بتوان در زمان مناسب با قرار دادن فرد تحت نظر پزشک متخصص و رعایت موارد پیشگیرانه، جان او را از بروز حمله قلبی و سکته قلبی نجات داد.

علائم ناراحتی‌های قلبی کدام است؟

 • فشار خون بالا
 • احساس فشار یا درد در قفسه سینه
 • کوتاه شدن نفس‌ها
 • سرگیجه
 • وجود تورم در ناحیه شکم و پاها
 • بی‌حسی و بی‌حالی
 • خستگی زودهنگام و زودرس

جهت ثبت سفارش آنلاین چکاپ خود همین حالا با ما تماس بگیرید.

کارشناسان ما بصورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان میباشند.

مشاوره تلفنی و آنلاین با پزشک متخصص قلب

یکی از خدمات مهمی که امروزه افراد مشکوک و مستعد ابتلا به اختلالات و بیماری‌های قلبی می‌توانند از آن بهره‌مند باشند، امکان مشاوره تلفنی یا آنلاین با پزشک متخصص است. گسترش فناوری‌های ارتباطی نظیر تلفن و اینترنت به فرایند‌ دریافت خدمات تشخیصی پزشکی سرعت بخشیده است.

مرکز تخصصی «های طب» با استفاده از نوین‌ترین شیوه‌های ارتباطی، امکان ارائه خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین با پزشک متخصص قلب را برای شما فراهم آورده است تا در سریع‌ترین زمان ممکن و با کنار زدن محدودیت‌های زمانی و جغرافیایی بتوانید امکانات لازم را برای دریافت مشاوره، ثبت درخواست خدمات چکاپ و انجام آن در محل مورد نظر شما را فراهم کرده است.

شما عزیزان می‌توانید با ثبت درخواست خود از طریق فرم آنلاین یا از طریق تماس تلفنی، امکان دریافت مشاوره سریع و بدون محدودیت را با پزشک‌های متخصص قلب داشته باشید و در صورت نیاز و تشخیص موارد مشکوک، درخواست انجام خدمات چکاپ در محل را ثبت کنید. این شیوه‌ی نوین برای برقراری ارتباط میان بیمار و پزشک نه تنها باعث صرفه‌جویی در زمان و تسریع فرایند تشخیصی و درمانی می‌شود، بلکه به اثربخشی هر چه بهتر فرایندهای پیشگیرانه و درمانی مربوط به بیماری‌های قلبی نیز کمک می‌کند.

انجام خدمات نوار قلب در منزل

در گذشته، بسیاری از افرادی که نیاز به انجام تست نوار قلب داشتند، مجبور به مراجعه حضوری به مراکز درمانی ارائه‌دهنده‌ی این خدمات داشتند؛ اما خبر خوب این است که امروزه مرکز تخصصی «های طب» امکان انجام خدمات نوار قلب در منزل را فراهم آورده است تا در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون نگرانی‌های مربوط به حضور در محیط‌های عمومی و مراکز درمانی، امکان انجام این تست در کنار تفسیر آن برای پزشک متخصص فراهم باشد.

ثبت نوار قلب (الکتروکاردیوگرام) یکی از فرایندهای تشخیصی در زمینه ثبت و بررسی تحرکات قلبی است که در بسیاری از موارد برای بررسی وضعیت سلامت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اطلاعات دریافت شده از نوار قلب با استفاده از دستگاه الکتروکاردیوگرام ثبت می‌شود. این اطلاعات شامل امواج الکتریکی محرک قلب هستند و از طریق تفسیر اطلاعات آن می‌توان به نحوه‌ی عملکرد عضله قلب، بطن‌ها و دهلیزها پی برد.

پس انجام فرایند دریافت مشاوره و ثبت سفارش تلفنی یا برخط، متخصصین همراه با دستگاه الکتروکاردیوگرام به منزل شما مراجعه کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون نیاز به نگرانی‌های مختلف، امکان ثبت نوار قلب و تفسیر نتیجه حاصل از آن را برای شما فراهم می‌آورند.

اهمیت ارائه این خدمات علاوه بر تسریع و تسهیل فرایند ثبت و تفسیر نوار قلب شامل حذف نگرانی‌های مربوط به ابتلا به بیماری‌های مسری نظیر کرونا نیز می‌شود. همه‌گیری کرونا باعث شد تا بسیاری از افراد برای پیشگری از ابتلا به این بیماری ویروسی و حفظ پروتکل‌های بهداشتی، تمایلی به حضور در مکان‌های عمومی نداشته باشند و طبق توصیه‌های متخصصین، بسیاری از کارها را در خانه‌ی خود انجام دهند. این موضوع به خصوص برای افرادی که پیش‌زمینه‌‌ی بیماری‌های قلبی و عروقی دارند نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است و این افراد برای حفظ حداکثری سلامت خود تمایل به حضور در درمانگاه‌، بیمارستان یا آزمایشگاه‌ها را ندارند.

در این میان، ارائه خدمات نوار قلب در منزل باعث شده تا با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی مربوط به پیشگیری از ابتلای افراد به کرونا، افراد دیگر نیازی به نگرانی از انجام تست‌های دوره‌ای و فرایند‌های تشخیصی نظیر نوار قلب را نداشته باشند.

پزشک‌های متخصص ممکن است در کنار آزمایش الکتروکاردیوگرام آزمایش‌های دیگری را نیز به منظور کنترل سلامت قلب تجویز کنند که شامل موارد زیر هستند:

تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI)

در فرایند آزمایش MRI یا همان تصویربرداری تشدید مغناطیسی، بافت قلب با دقت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در جریان این تست هرگونه تغییر در ماهیچه قلب یا ناهنجاری‌های احتمالی در ساختار قلب شناسایی می‌شود. البته این آزمایش برای برخی از افراد، نظیر خانم‌هایی که نیمه اول سه ماه دوم بارداری را نگذرانده‌اند، به دلیل وجود خطرات احتمالی مربوط به پرتوها انجام نمی‌شود.

کانترگذاری قلب و آنژیوپلاستی

کانترگذاری قلب و آنژیوپلاستی یکی دیگر از آزمایش‌های مهم قلب و رگ‌های خونی است که طی آن یک کانتر به شکل لوله‌ای بلند و نازک را وارد رگ می‌کنند. رگ انتخابی معمولا از کشاله‌ی ران خواهد بود و طی آن یک حفره‌ی کوچک ایجاد می‌شود تا دسترسی به ورید برای پزشک مهیا شود. از طریق این فرایند برخی از اقدامات درمانی نظیر تزریق دارو یا ابزار درمانی انجام می‌شود.

انجام آزمایش‌های قلبی درب منزل

همانطور که گفته شد، شیوع ویروس کرونا و توصیه‌ی متخصصین در مورد عدم حضور در مکان‌های عمومی باعث شد تا بسیاری از افراد از حضور در آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز تخصصی پزشکی به منظور انجام آزمایش‌های قلبی خودداری کنند. این در حالی است که انجام آزمایش‌های قلبی صرفا برای افراد دارای نشانه یا پیش‌زمینه‌ی ابتلا به بیماری‌های قلبی توصیه نمی‌شود؛ بلکه انجام این آزمایش‌ها برای افراد دیگر نیز ضروری است. به عنوان مثال، بانوان باردار ممکن است به دلیل مسائلی چون افزایش حجم خون در گردش یا کاهش میزان هموگلوبین خون با شرایطی نظیر کم‌خونی بارداری یا نشانه‌هایی مثل تنگی نفس و تپش قلب مواجه شوند و به همین خاطر، پزشک‌های متخصص ممکن است در این شرایط انجام چکاپ قلب را برای حصول اطمینان از سلامت مادر و جنین توصیه کنند.

مرکز تخصصی «های طب» با ارائه خدمات انجام آزمایش‌های قلبی درب منزل محدودیت‌ها و نگرانی‌های مربوط به ابتلای کرونا به خاطر حضور در محیط‌های عمومی را کنار زده است تا با کمترین نگرانی ممکن، تجربه‌ای بی‌نظیر را برای انجام آزمایش‌های قلبی توصیه شده توسط پزشک متخصص را در سریع‌ترین و اسان‌ترین شرایط ممکن به هموطنان ارائه کند.

جهت ثبت سفارش آنلاین چکاپ و آزمایش قلب درب منزل کافی است همین حالا به صورت آنلاین یا از طریق تماس تلفنی با شماره 021-45482000 به آسانی هر چه تمام‌تر امکان دسترسی به این خدمات را برای خود فراهم آورید. گفتنی است که مرکز مشاوره تلفنی های طب به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.

در جریان انجام آزمایش و چکاپ قلب درب منزل مواردی چون تست ورزش و اندازه‌گیری قند خون در کنار اندازه‌گیری فشار خون و معاینات تخصصی قلب انجام می‌شود. مهم‌ترین مشخصه‌ی منحصر به فرد این خدمات، این است که تمامی این آزمایش‌ها بدون نیاز به بیرون آمدن از خانه انجام می‌شود که برای افرادی نظیر سالمندان، بانوان باردار و افراد دارای پیش‌زمینه‌ی بیماری‌های قلبی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

امکان گرفتن معرفی نامه آنلاین جهت انجام آزمایش

در صورتی که نیاز به دریافت معرفی نامه آنلاین جهت انجام آزمایش از هر نوع داشتید نیز می‌توانید با ثبت سفارش خود از طریق راه‌های ارتباطی «های طب» اقدام به دریافت معرفی نامه لازم در سریع‌ترین زمان ممکن کنید.

 ارائه برنامه تغذیه برای بیماران قلبی

رژیم غذای سالم و تغذیه مناسب یکی از مهم‌ترین عوامل در زمینه‌ی پیشگیری از حملات و سکته قلبی به حساب می‌آید. بر همین اساس پزشک‌های متخصص در صورت تشخیص خطرات مربوط به اختلالات قلبی در افراد، رژیم و برنامه غذایی ویژه را توصیه می‌کنند و از طرف دیگر نیز ممکن است برنامه‌ای اختصاصی برای انجام فعالیت‌های بدنی یا ترک برخی از عادات مضر نیز مصرف سیگار را ارائه دهند.

ارائه برنامه تغذیه برای بیماران قلبی یکی از خدمات ارائه شده از طرف مرکز «های طب» است که تکمیل کننده تمام خدمات این مرکز در زمینه حفظ سلامت بیماران قلبی است و از آن طریق افراد می‌توانند با استفاده از نوین‌ترین روش‌های ممکن برنامه ویژه و مناسب برای تغذیه سالم را دریافت کنند.