خدمات واکسن در منزل

ایمنی زایی چیست و چگونه انجام می شود؟

یک عامل بیماری زا (پاتوژن)، باکتری، ویروس، قارچ یا انگلی است که در بدن ایجاد بیماری می کند. هر پاتوژن از چند جزء تشکیل شده است که مشخصا به همان نوع پاتوژن و بیماری خاصی که ایجاد می کند، مربوط می شود. این اجزاء که آنتی ژن نام دارند، در بدن باعث تولید آنتی بادی های مخصوص به همان نوع آنتی ژن می شوند. می توان آنتی بادی ها را سربازان بدن نامید. هر نوع آنتی بادی موظف به سرکوب یک نوع آنتی ژن می باشد.وقتی بدن برای اولین بار با یک نوع خاصی از آنتی ژن مواجه می شود، زمان لازم است تا بتواند پاسخ ایمنی مناسب را با تولید آنتی بادی ایجاد کند. در طول این زمان فرد بیمار می شود. شما میتوانید از خدمات واکسن در منزل های‌طب استفاده کنید.

تزریقات در محل شرکت خدمات پزشکی های طب خانه هزینه پزشک
واکسن آنفلوانزا چیست؟

این مدل واکسن واکسن آنفلوانزا واکسنی است که علیه 4 نوع ویروس رایج و فصلی آنفلوانزا تزریق می شود. اغلب این واکسن ها به صورت آماده و درون سرنگ توزیع می شوند و عموما به بازو تزریق می شوند. علاوه بر این واکسن هایی هم وجود دارند که به صورت اسپری بینی استفاده می شوند.

آنچه در مورد واکسن های فصلی باید بدانید؟

زمانی که آنتی بادی ها علیه آن نوع خاص آنتی ژن تولید شدند، بدن به مقابله با بیماری می پردازد. زمانی که بدن به تولید آنتی بادی مشغول است، در کنار آن سلولهایی با نام سلول های خاطره نیز می سازد که این سلول ها حتی بعد از بهبود یافتن در بدن می مانند. اگر بدن مجدد با همان پاتوژن مواجه شود، این بار با سرعت بیشتری به تولید آنتی بادی می پردازد. چون سلول های خاطره آماده هستند تا با سرعت آنتی بادی ها را علیه آن پاتوژن خاص تولید نمایند.

واکسن ها حاوی آنتی ژن های تضعیف شده یا غیرفعال شده هستند که در بدن ایجاد پاسخ ایمنی می کنند. این آنتی ژن ها در بدن بیماری ایجاد نمی کنند اما باعث تحریک سیستم ایمنی برای تولید آنتی بادی و سلول های خاطره می شوند. برخی واکسن ها نیاز به تزریق دوزهای یادآور دارند. در این صورت آنتی بادی های ماندگارتر و سلول های خاطره بیشتری در بدن تولید می شود که این امکان را فراهم میکند تا بدن با سرعت بیشتری به مقابله با عوامل بیماریزا بپردازد.

واکسن های فصلی تا چه اندازه موثر هستند؟

تاثیر واکسن های آنفلوانزا در افراد متفاوت است. حتی ایمنی زایی واکسن ها در فصول مختلف نیز متفاوت است. میزان تاثیرگذاری به سن، وضعیت سلامتی فرد واکسینه شده و میزان تشابه ویروس های موجود در واکسن و ویروس های موجود در جریان هوا بستگی دارد.

واکسن های موجود در ایران کدامند؟

واکسن ایرانی: واکسن فلوگارد تولید داخل می باشد.

واکسنهای وارداتی: دو نوع فرانسوی VaxiGrip Tetra(برای شرکت Sanofi) و هلندی Influvac tetra (برای شرکت Abbott) موجود است.

تمام واکسن ها چهار ظرفیتی می باشد. شما می‌توانید از خدمات واکسن در منزل های‌طب استفاده کنید.

مزایای خدمات واکسن در منزل
دریافت خدمات پزشکی و آزمایش در منزل شرکت آنلاین های طب مشاوره و هزینه رایگان

آنچه همه باید در مورد واکسن گارداسیل (HPV) بدانند؟

تمام افراد باید در سنین 11 تا 15 سالگی واکسن HPV را تزریق نمایند تا از بروز عفونت HPV و ابتلا به سرطان دهانه رحم جلوگیری کنند. بر اساس گزارش CDC این واکسن در سنین بلوغ بهتر است به صورت 2 دوز به فاصله 6 ماه تا یکسال تزریق شود.

انواع واکسن های HPV:

- 9 ظرفیتی: 11،6، 16، 18، 31، 33، 45، 52 و 58

- 4 ظرفیتی: 6، 11، 16 و 18

- 2 ظرفیتی: 16 و 18

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینۀ خدمات واکسن در منزل و موجودی تزریق واکسن با ما تماس بگیرید."های طب" همواره در کنار شماست.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان توسط مرکز تخصصی های‌طب ​

 

شما همچنین می‌توانید در صورت نیاز از خدمات تفسیر آزمایش و ویزیت پزشک در محل «های طب» نیز استفاده کنید و در صورت امکان، بدون مراجعه‌ی حضوری به مراکز پزشکی، تمامی فرایندهای لازم در جهت معاینه، آزمایش، معالجه و درمان را در محل زندگی خود انجام دهید.

سوالات متداول

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
محتوای آکارئون
ثبت امتیاز
[کل: 22 میانگین: 4.9]