نمونه گیری کرونا در شیراز نیز یکی دیگر از خدمات آزمایشگاه های طب است این نمونهگیری در شهر های تهران و اصفان نیز انجام می شود. از آنجایی که کرونا ویروس سراسر جهان را فرا گرفته است و امکان انتقال آن از فردی به فرد دیگر بسیار بالا است باید بسیار دقت داشته باشید تا اگر علائمی از این بیماری را در خود مشاهده می کنید در اولین قدم با پزشک تماس گرفته و با او مشورت نمایید و آزمایش کرونا انجام دهید.

شما می توانید از طریق ثبت درخواست در سایت آزمایش کرونا در منزل و پر کردن فرم و انتخاب شهر خود نمونه گیری کرونا در شیراز را انجام دهید و جواب آن را در کمترین زمان دریافت نمایید نمونه گیری کرونا در شیراز در محل بهترین روش برای انجام آزمایش کرونا در شیراز می باشد.

در صورت مشاهده علائم کرونا هر چه سریعتر آزمایش و نمونه گیری کرونا در شیراز را انجام دهید و سریعتر از بیماری خود اطلاع پیدا نمایید می توانید راحتتر آن را درمان نمایید زیرا هرچه سریعتر از این بیماری مطلع شوید و درمان آن را شروع نمایید عوارض کمتری را تجربه خواهید کرد.

نمونه گیری کرونا به دو صورت انجام می شود و در نمونه گیری کرونا در شیراز در محل این نمونه گیری در محل مورد نظر شما انجام شده و نمونه های گرفته شده به آزمایش انتقال داده می شود و مورد بررسی قرار می گیرد و جواب آن در سایت قرار می گیرد و شما می توانید با مراجعه به قسمت جوابدهی سایت، جواب آزمایش خود را دریافت نمایید.

نمونه گیری کرونا در شیراز از طریق سواب در بینی

روش انجام تست کرونا و آزمایش کووید19 از طریق سواب بیبنی به روش زیر انجام می شود:

یک سواب بلند 6 اینچی مانند نوک Q بلند که سر آن دارای پنبه است در حفره بین بینی پشت گلو به مدت 15 ثانیه چندین بار چرخش داده می‌ شود و نمونه مورد نظر را به خود جذب می کند.

پس از آن سواب در قسمت دیگر بینی تکرار می شود تا اطمینان حاصل شود که مواد کافی جمع شده است. سپس سواب را درون ظرف قرار می دهیم  و به بخش تست کرونای آزمایشگاه خواهیم فرستاد تا آزمایش های لازم بر روی آن انجام شود.

در نهایت می توان گفت روش نمونه گیری از طریق سواب به اینصورت است که در این روش از سواب برای جمع‌آوری نمونه از بینی یا گلو، استفاده می شود.

انواع نمونه‌ های سوآب شامل موارد زیر می شود:

مجرای بینی قدامی (حفره بینی) :در این روش از داخل سوراخ‌ های بینی، نمونه برداری انجام می شود.

میانه شاخک بینی: در این روش یک نمونه را از داخل حفره بینی گرفته می شود.

نازوفارنکس: در این روش یک نمونه از عمق داخل بینی نزدیک به انتهای گلو گرفته خواهد شد.

حلقی-دهانی: در این روش یک نمونه از بخش میانی گلو (حلق)، درست پشت دهان گرفته می شود.

در نمونه گیری کرونا در شیراز این روش های نمونه گیری انجام می شود. علاوه بر این نمونه ها آزمایش های دیگری نیز در خصوص کرونا انجام می شود که در ادامه در ارتباط با آن ها صحبت خواهیم کرد.

آزمایش PCR مولکولی

تست تشخیصی کرونا ، معروف به آزمایش PCR مولکولی ، یکی از انواع آزمایشی است که در نمونه گیری کرونا در شیراز انجام می شود در این آزمایش از یک سواب بینی استفاده می شود و نمونه هایی از سلول ها و مایعات را از سیستم تنفسی جمع آوری می کند و نمونه ها به آزمایشگاه انتقال یافته و مورد بررسی قرار می گیرند.

این تست شناسایی ژن‌ های خاص ویروس SARS-CoV-2 را که باعث کووید19  می شود ، امکان پذیر می کند. نمونه با استفاده از یک سواب بینی جمع می شود که به مجرای بین بینی و پشت گلو وارد می شود و به اینصورت نمونه مورد نظر گرفته می شود.

آزمایش آنتی ژن

برای تشخیص کرونا آزمایش PCR از تمام آزمایش ها دقیق تر می باشد و جواب آن قابل اعتمادتر است. آزمایش آنتی ژن بیشتر در برای تشخیص سریع انجام می شود اما لازم به ذکر است که این جواب آنچنان قابل اعتماد نمی باشد.

آزمایش آنتی ژن از نمونه گیری کرونا در شیراز است که این آزمایش نیز توسط یک سواب بینی یا گلو انجام می شود و بدنبال پروتئینی است که بخشی از ویروس کرونا کووید19 می باشد.

این آزمایش نسبت به دیگر آزمایش های دیگر کرونا دقت کمتری دارد به همین علت نتیجه آن به اندازه آن ها قابل اعتماد نمی باشد به همین سبب هزینه کمتری نسبت به آزمایش های دیگر نیز دارد.

در این آزمایش اگر فردی نزدیک به اوج عفونت نباشد و مسدی باشد ، نتیجه آزمایشات ممکن است منفی نشان داده شود.

به همین علت برای دریافت نتیجه دقیقتر پیشنهاد می شود تا افرادی که علائم COVID-19 را در خود مشاهد نموده اند اما با آزمایش آنتی ژن نتیجه منفی را برای آن ها به نمایش گذاشته است، توصیه می شود برای تایید نتایج ، آزمایش PCR را انجام دهند تا از سلامت خود مطمئن شوند و یا در صورت داشتن ویروس سریعتر به درمان آن اقدام نمایند.

آزمایش آنتی بادی

آزمایش آنتی بادی ، به عنوان تست سرولوژی نیز شناخته می شود و نمونه آن برای آزمایش، خون می باشد که از فرد گرفته خواهد شد با بررسی نمونه خون ، عفونت ویروس را که باعث COVID-19 می شود ، شناسایی خواهد شد.

این روش آزمایشی است که به دنبال شواهدی از پاسخ سیستم ایمنی بدن به ویروس می باشد. آنتی بادی ها پس از عفونت در خون شناسایی خواهند شد.

در نمونه گیری کرونا در شیراز برای این آزمایش نیز می توانید از نمونه گیری در منزل استفاده نمایید.

وجود آنتی بادی ها در بدن و ایمنی در برابر کرونا

بحث از آنتی بادی که به میان می آید این سوال در ذهن طرح می شود که آیا وجود آنتی بادی ها در بدن به معنی ایمنی در برابر کرونا می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کسی واقعاً نمی داند که وجود آنتی بادی های ویروس کرونا به چه معنا می باشد.

یعنی می توان گفت که وجود آنتی بادی های کرونا لزوماً به معنای مصونیت از ویروس کرونا (COVID-19) نیست.

علم پزشکی هنوز تعیین نکرده است که چه سطح از آنتی بادی ها ایمنی و در صورت امکان مصونیت یا مدت دوام ایمنی را به همراه دارد.

همچنان اطلاعات کافی از ویروس کرونا و ساختار آن بدست نیامده است و در صورت نداشتن دانش در ارتباط با این ویروس ، تا زمانی که اطلاعات قطعی تری در دست ما نباشد ، باید حتی با وجود آنتی بادی های مثبت ، تصور کنیم که یک فرد هنوز هم ممکن است به ویروس کرونا ویروس حساس باشد و دچار بیماری شود.

به همین ترتیب هر فرد حتی با دریافت واکسن کرونا باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نماید تا به کرونا مبتلا نشود. به اینصورت هر فرد با رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند از خود و دیگران محافظت نماید.

ضرورت آزمایش کرونا

در صورتی که در خود علائمی را از کرونا مشاهده می کنید بهتر است تا هرچه سریعتر با پزشک خود مشورت کرده و با دستور او برای آزمایش کرونا اقدام نمایید در بالا در ارتباط با انواع آزمایش کرونا صحبت شده است و تا حدودی با نحوه انجام آن آشنا شده اید.

نمونه گیری کرونا در شیراز در منزل و محل نیز انجام می شود  شما می توانید به راحتی با ثبت درخواست خود برای آزمایش کرونا در سایت نوبت آزمایش بگیرید.

در این نوع آزمایش آزمایشگاه متخصصینی را به محل مدنظر شما خواهند فرستاد و با تجهیزات کامل و به روشی کاملا بهداشتی نمونه لازم برای آزمایش را از شما دریافت کرده و آن را به آزمایشکاه انتقال می دهند تا بر روی آنها بررسی های لازم صورت گیرد.

می توان گفت در حال حاضر ، تست کرونا  برای گروه‌های زیر اولویت بیشتری خواهد داشت:

  • افراد بستری و علامت دار (یا افرادی که برای انجام یک عمل در بیمارستان بستری خواهند شد)
  • کارکنان مراقبت های بهداشتی مانن افرادی که درمانگاه ها و کلینیک ها مشغول به کار هستند و افرادی که در مکان‌ های زندگی گروهی می باشند
  • اولین پاسخ دهندگان و سایر کارمندان خدمات اجتماعی
  • افرادی که در معرض افراد آلوده هستند یا در مکان‌ هایی که خطر ابتلا به COVID-19 زیاد می باشد

افراد نام برده شده علاوه بر اینکه باید پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت نمایند تا دچار بیماری نشوند باید به خوبی دقت داشته باشند تا بیماری را انتقال ندهند و یا ناقل بیماری نشوند.

کیت های تشخیص فوری کرونا

برای تشخیص فوری کرونا کیت هایی موجود است که البته دقت لازم مانند آزمایش کرونا را ندارد اما در مواقع ضروری می توان کاربردی باشد.

کیت های تشخیص فوری برای تشخیص عفونت ویروس کرونا SARS-CoV-2 با مجوز استفاده اضطراری در درجه اول از هم تقویت اسید نوکلئیک ایزوترمال یا تشخیص آنتی ژن استفاده می کنند.

نمونه گیری کرونا در شیراز در منزل

نمونه گیری کرونا در شیراز در منزل و در محل نیز توسط متخصصین آزمایشگاه های طب انجام می شود. شما می توانید با مراجعه به سایت و ثبت درخواست آزمایش در منزل، درخواست خود را ثبت نمایید. با ثبت در خواست شما در زمان مشخص شده متخصصین با تجهیزات کامل و بهداشتی در محل حاضر خواهند شد و با رعایت پروتکل های بهداشتی نمونه مورد نظر را دریافت و به آزمایشگاه انتقال خواهند داد.

نمونه گیری کرونا در شیراز در منزل این امکان را برای شما فراهم می کند تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید و وقتی برای رفتن تا آزمایشگاه صرف نکنید و همچنین می توانید در کوتاه ترین زمان، نتایج آزمایش خود را از طریق سایت در قسمت جوابدهی دریافت نمایید.

چرا های طب را برای تست کرونا در منزل انتخاب می کنیم؟

امکان نسخه نویسی
ارايه اصل قبض و جواب آزمایش جهت ارایه به بیمه تکمیلی
طرف قرارداد با بیمه های تکمیلی کارآفرین، سینا، سامان، تعاون، البرز، سرمد، آسیا و سپه
امکان دریافت معرفی نامه آنلاین برای بیمه های تکمیلی

سرعت، دقت و پشتیبانی پاسخگو
دارای مجوز وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
دارای آزمایشگاه فوق تخصصی و مجهز
طرف قرارداد با بیمه های تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و بیمه کار آفرین
امکان مشاوره رایگان با پزشک

[wpforms id=”1643″ title=”false” description=”false”]