نمونه گیری کرونا در اصفهان یکی دیگر از خدماتی است که آزمایشگاه های طب آن را انجام می دهد و شما حتی می توانید با ثبت درخواست آزمایش کرونا در منزل از این خدمات در منزل خود استفاده نمایید.

همانطور که می دانید ویروس کرونا سراسر جهان را فرا گرفته است و تا به حال راه حل قطعی برای درمان آن یافت نشده است در نتیجه بهتر است تا پروتکل های بهداشتی را رعایت نموده و از مبتلا شدن به این بیماری پیشگیری نماییم.

این بیماری درصد انتقال بالایی دارد به همین سبب بهتر است تا علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و قرار نگرفتن در مراکز شلوغ و پر جمعیت که از مهمترین نکاتی است که باید در این زمینه رعایت نمایید، از سلامت خود نیز مطمئن باشید.

بهتر است برای جلوگیری از انتقال این بیماری در صورتی که در خود علائمی را مشاهده می نمایید از منزل خارج نشوید در مرحله اول با پزشک تماس گرفته و از او مشورت بگیرید، در اینصورت پزشک در اکثر مواقع آزمایش کرونا را توصیه می کند تا از سلامت خود مطمئن شوید.

برای آزمایش کرونا از شما نمونه گیری خواهد شد شما می توانید از نمونه گیری کرونا در اصفهان در منزل استفاده نمایید برای این منظور کافیست به سایت های طب مراجعه نمایید و از قسمت ثبت درخواست نمونه گیری کرونا در اصفهان در منزل را ثبت نمایید و طبق فرمی که پر می نمایید برای شما متخصصینی از آزمایشگاه های طب فرستاده می شود که بسیار مجرب می باشند و نمونه لازم را با شرایط بهداشتی و رعایت پروتکل ها از شما می گیرند و آن را به آزمایشگاه انتقال می دهند تا بررسی های لازم بر روی آن انجام شود.

نمونه گیری کرونا در اصفهان به روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه در ارتباط با هر کدام صحبت خواهیم کرد و دقیق ترین آن ها را به شما معرفی می کنیم.

در حالت کلی می توان گفت نمونه گیری کرونا از دوطریقگلو و بینی می باشد و گاهی از از نمونه خون نیز این بررسی انجام می شود که زیاد پیشنهاد نمی شود.

در ادامه آزمایش هایی که در آزمایش کرونا می تواند انجام پذیرد را نام می بریم و نمونه گیری کرونا در اصفهان را در هر کدام ذکر خواهیم کرد زیرا نمونه لازم برای هر آزمایش متفاوت از دیگری می باشد. برای این کار می توانید به وب سایت های تب مراجعه کنید و با ثبت سفارش از متخصصین ما بخواهید در محل حضور یابند.

آزمایش های کرونا

هر کدام از این موارد به نحوی وجود ویروس کرونا در بدن را مشخص می نمایند و نمونه تمام موارد زیر در نمونه گیری کرونا در اصفهان انجام می پذیرد:

 • آزمایش pcr مولکولی
 • آزمایش آنتی ژن
 • آزمایش آنتی بادی

در ادامه در ارتباط با هر کدام از موارد بالا به مختصر توضیح خواهیم داد.

آزمایش PCR مولکولی

آزمایش pcr مولکولی یکی از انواع آزمایش کرونا می باشد این آزمایش بسیار دقت بالایی دارد و نمونه آن در نمونه گیری کرونا در اصفهان انجام می پذیرد. روش نمونه گیری دراین آزمایش از دیگر آزمایشات متفاوت می باشد. در این آزمایش برای نمونه گیری از یک سواب استفاده می شود که به وسیله آن نمونه هایی از سلول ها و مایعات را از سیستم تنفسی جمع آوری می شود و سپس نمونه مورد نظر به آزمایشگاه انتقال داده می شود تا بررسی های لازم بر روی آن انجام شود.

این تست ژن‌ های خاص ویروس SARS-CoV-2 را که باعث کووید19  می شود شناسایی می کند. نمونه با استفاده از یک سواب بینی جمع می شود که به مجرای بین بینی و پشت گلو وارد خواهد شد و به اینصورت نمونه مورد نظر از بیمار گرفته می شود.

در ادامه به روش های مختلف نمونه گیری در این آزمایش اشاره خواهیم کرد.

نمونه گیری کرونا در اصفهان از طریق سواب در بینی

روش انجام تست کرونا و آزمایش کووید19 از طریق سواب بیبنی که می توان آن را همان تست pcr دانست، به روش زیر انجام می شود:

یک سواب بلند 6 اینچی مانند نوک Q بلند که سر آن دارای پنبه است در حفره بین بینی پشت گلو به مدت 15 ثانیه چندین بار چرخش داده می‌ شود، این عمل موجب می شود تا نمونه مورد نظر جذب سواب شود.

پس از آن، این عمل در قسمت دیگر بینی تکرار می شود تا اطمینان حاصل شود که نمونه کافی برای آزمایش جمع آوری شده است. سپس سواب را درون ظرف قرار می دهیم  و به بخش تست کرونای آزمایشگاه خواهیم فرستاد تا آزمایش های لازم بر روی آن انجام شود.

در نهایت می توان گفت روش نمونه گیری از طریق سواب به اینصورت است که در این روش از سواب برای جمع‌آوری نمونه از بینی یا گلو، استفاده خواهد شد که این نمونه می تواند به روش های زیر از بیمار گرفته شود.

انواع نمونه‌ های سوآب شامل موارد زیر می باشد:

مجرای بینی قدامی (حفره بینی) :در این روش از داخل سوراخ‌ های بینی، نمونه برداری انجام خواهد شد.

میانه شاخک بینی: در این روش نمونه را از داخل حفره بینی گرفته می شود.

نازوفارنکس: در این روش نمونه از عمق داخل بینی نزدیک به انتهای گلو گرفته خواهد شد.

حلقی-دهانی: در این روش یک نمونه از بخش میانی گلو (حلق)، درست پشت دهان گرفته می شود.

در نمونه گیری کرونا در اصفهان ، نمونه لازم برای تست کرونا و آزمایش pcr از طریق روش های ذکر شده انجام خواهد شد و در ادامه در ارتباط با دیگر آزمایش های تشخیص وجود ویروس کرونا در بدن صحبت خواهیم کرد.

آزمایش آنتی ژن

همانطور که در بالا گفته شد برای تشخیص کرونا آزمایش pcr از تمام آزمایش ها جواب دقیق تری را می تواند به اعلام نماید و آنتی ژن برای تشخیص سریع انجام می شود که می توان گفت چندان اعتباری ندارد زیرا دقت لازم در تشخیص ویروس را ندارد در نتیجه اگر می خواهید جواب آزمایش دقیقی را برای تشخیص کرونا انجام دهید پیشنهاد می شود تا تست pcr را انجام دهید.

آزمایش آنتی ژن نیز توسط نمونه گیری کرونا در اصفهان انجام می شود که این آزمایش نیز توسط یک سواب بینی یا گلو انجام خواهد شد و بدنبال پروتئینی است که بخشی از ویروس کرونا کووید19 تشکیل می دهد.

توجه داشته باشید که این آزمایش نسبت به دیگر آزمایش های دیگر کرونا داراری دقت کمتری می باشد به همین علت نتیجه آن به اندازه دیگر آزمایش ها قابل اعتماد نمی باشد به همین علت هزینه آن از دیگر آزمایش ها کمتر می باشد.

در این آزمایش اگر فردی نزدیک به اوج عفونت نباشد و مسدی باشد ، ممکن است تا جوا آزمایش آن منفی نشان داده شود.

به همین علت برای دریافت نتیجه دقیقتر پیشنهاد می شود تا افرادی که علائم COVID-19 را در خود مشاهده می نمایند برای حفظ سلامت خودد و اطرفیان خود تست دقیق تری را انجام دهند تا در صورت ابتلا به ویروس کرونا خود را قرنطینه نمایند تا ویروس را به اطرفیان خود انتقال ندهند و هرچه سریعتر درمان خود را شروع نمایند زیرا این بیماری هرچه سریعتر درمان شود عوارض کمتری را شامل خواهد شد.

آزمایش آنتی بادی

آزمایش آنتی بادی ، به عنوان تست سرولوژی نیز شناخته می شود و نمونه آن برای آزمایش، خون می باشد که توسط نمونه گیری کرونا در اصفهان از فرد گرفته می شود. در این آزمایش با بررسی نمونه خون ، عفونت ویروس را که باعث COVID-19 می شود ، شناسایی خواهد شد.

لازم به ذکر است که این روش آزمایشی است که به دنبال شواهدی از پاسخ سیستم ایمنی بدن به ویروس می باشد. آنتی بادی ها پس از عفونت در خون شناسایی می شود.

در نمونه گیری کرونا در اصفهان برای این آزمایش نیز می توانید از نمونه گیری در منزل استفاده نمایید، این روش به شما کمک می کند تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده و تجربه یک آزمایش راحت را داشته باشید.

وجود آنتی بادی ها در بدن و ایمنی در برابر کرونا

بحث از آنتی بادی که به میان می آید این سوال در ذهن طرح خواهد شد که آیا وجود آنتی بادی ها در بدن به معنی ایمنی در برابر کرونا می باشد؟

می توان گفت که وجود آنتی بادی های کرونا لزوماً به معنای مصونیت از ویروس کرونا (COVID-19) نیست شما می توانید آنتی بادی را داشته و به بیماری مبتلا شوید.

بررسی ها در ارتباط با این ویروس همچنان ادامه دارد و علم پزشکی هنوز تعیین نکرده است که چه سطح از آنتی بادی ها ایمنی و در صورت امکان مصونیت یا مدت دوام ایمنی را به همراه دارد.

از آنجایی که اطلاعات کافی در ارتباط با این بیماری هنوز وجود ندارد باید حتی در صورت داشتن آنتی بادی های مثبت پروتکل ها را رعایت نماییم زیرا یک فرد هنوز هم ممکن است به ویروس کرونا ویروس حساس باشد و دچار بیماری شود و این می تواند در صورت داشتن آنتی بادی مثبت نیز اتفاق بیافتد.

به همین ترتیب هر فرد حتی با دریافت واکسن کرونا باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نماید تا به کرونا مبتلا نشود زیرا تزریق واکسن به این معنی که دیگر فرد به کرونا مبتلا نخواهد شد نمی باشد. به اینصورت هر فرد با رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند از خود و دیگران محافظت نماید.

نمونه گیری کرونا در اصفهان در منزل

نمونه گیری کرونا در اصفهان در منزل و یا در محل از خدمات دیگر آزمایشگاه های طب می باشد که به روش فوق العاده بهداشتی و توسط افراد مجرب و متخصص انجام می شود.

برای ثبت درخواست خود برای نمونه گیری کرونا در اصفهان می توانید به سایت مراجعه نمایید و در قسمت ثبت درخواست ، درخواست خود را ثبت نموده و فرم مورد نظر را پر نمایید تا در زمان تعیین شده متخصصین به محل مورد نظر شما آمده و نمونه لازم را جهت آزمایش از شما دریافت نمایند.

پس از دریافت نمونه توسط متخصصین نمونه در شرایط کاملا بهداشتی به آزمایشگاه انتقال داده می شود و بررسی های لازم بر روی آن انجام شده و در سریع ترین زمان ممکن جواب آزمایش شما بر روی سایت قرار خواهد گرفت و شما می توانید با مراجعه یه سایت در قسمت جوابدهی ، جواب آزمایش خود را مشاهده نمایید.

نمونه گیری کرونا در اصفهان در منزل علاوه بر اینکه در وقت و هزینه شما صرفه جویی خواهد کرد به شما این امکان را می دهد تا کمتر در محیط های پر خطری مانند آزمایشگاه و درمانگاه حاضر شوید.

الویت افراد برای تست کرونا

می توان گفت در حال حاضر ، تست کرونا  برای گروه‌های زیر اولویت بیشتری خواهد داشت:

 • افراد بستری و علامت دار (یا افرادی که برای انجام یک عمل در بیمارستان بستری خواهند شد)
 • کارکنان مراقبت های بهداشتی مانند افرادی که درمانگاه ها و کلینیک ها مشغول به کار هستند و افرادی که در مکان‌ های زندگی گروهی می باشند
 • اولین پاسخ دهندگان و سایر کارمندان خدمات اجتماعی
 • افرادی که در معرض افراد آلوده می باشند یا در مکان‌ هایی که خطر ابتلا به COVID-19 زیاد می باشد

افراد نام برده شده علاوه بر اینکه باید پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت نمایند تا دچار بیماری نشوند باید به خوبی دقت داشته باشند تا بیماری را انتقال ندهند و یا ناقل بیماری نشوند به همین علت باید از سلامت خود مطمئن باشند و سپس در در مکان های شلوغ حاضر شوند و برای این اطمینان می توانند تست کرونا انجام دهند.

چرا های طب را برای تست کرونا در منزل انتخاب می کنیم؟

 • امکان نسخه نویسی
 • ارايه اصل قبض و جواب آزمایش جهت ارایه به بیمه تکمیلی
 • طرف قرارداد با بیمه های تکمیلی کارآفرین، سینا، سامان، تعاون، البرز، سرمد، آسیا و سپه
 • امکان دریافت معرفی نامه آنلاین برای بیمه های تکمیلی
 • سرعت، دقت و پشتیبانی پاسخگو
 • دارای مجوز وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
 • دارای آزمایشگاه فوق تخصصی و مجهز
 • طرف قرارداد با بیمه های تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و بیمه کار آفرین
 • امکان مشاوره رایگان با پزشک
[wpforms id=”1643″ title=”false” description=”false”]