اخبار و مقالات, مقالات

مزایا و کاربرد واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی

مزایای و کاربرد واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی - های طب پزشک در منزل

در دنیای امروز شاهد پیدایش بیماری های منتقل شونده از طریق روابط جنسی نظیر، ایجاد زگیل تناسلی در ناحیه واژن، آلت تناسی مردانه و در ناحیه ی مقعد هستیم. به همین دلیل پزشکان واکسن گارداسیل را ساختند تا بتوانند از این بیماری پیشگیری نموده و افراد را در برابر ویروس پاپیلومای انسانی ایمن کنند.

در واقع گارداسیل، نوعی از واکسن های HPV است که در برابر سویه های خاصی از این ویروس محافظت ایجاد کرده و مانع از ابتلای افراد به آن ها می شود.

در ادامه این مطلب از وبسایت های‌طب می خواهیم شما را با این نوع واکسن آشنا کرده و درباره مزایا و کاربردهای آن بیشتر صحبت کنیم.

مزایای و کاربرد واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی - های طب پزشک در منزل

آشنایی با واکسن گرداسیل و کاربرد آن

گارداسیل 4 گانه، در برابر 4 سویه از ویروس پاپیلومای انسانی 6، 11، 16 و 18 ایمنی ایجاد می کند که سویه های 6 و 11 عامل اغلب زگیل ‌های تناسلی به شمار می روند و سویه های 16 و 18 عامل اغلب سرطان های دهانه رحم می باشند. بنابراین اگر فرد قبل از ابتلا به ویروس HPV، این واکسن را تزریق کند، دچار زگیل تناسلی نخواهد شد.

نکته جالب توجه این جاست که واکسن HPV حاوی ویروس کشته شده یا ضعیف شده این بیماری نیست بلکه حاوی ذراتی شبیه ویروس پاپیلومای انسانی است و از پروتئین های دیواره خارجی ويروس مشتق می شود.

تزریق این واکسن معمولاً بر روی عضله بازو صورت می گیرد و توصیه می شود حتما توسط فرد متخصص انجام شود. گارداسیل به طور کلی در سه دوز و هر دوز 0.5 میلی لیتر تزریق می گردد. نوبت تزریقات دارو به این شرح است: نوبت اول در ماه اول، نوبت دوم دو ماه پس از اولین تزریق و نوبت سوم شش ماه پس از تزریق اول است.

به این نکته توجه داشته باشید، در کنار تزریق این واکسن، باید همچنان چکاپ های تست پاپ اسمیر خود را براساس نظر پزشک خود انجام دهید. فراموش نکنید این واکسن خاصیت درمانی نداشته و در درمان سرطان دهانه رحم و یا مقعد تاثیری ندارد. طبق آخرین تحقیقات انجام شده این واکسن تا 8 سال در بدن مصونیت ایجاد می کند و بعد از این مدت دوباره باید تزریق انجام شود.

مزایای استفاده از واکسن گارداسیل

طبق آمارهای نشان داده شده، اگر این واکسن به صورت سراسری در جهان تزریق شود، احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم تا 90 درصد کاهش خواهد یافت، زیرا واکسن گارداسیل، دارای 4 سویه ویروس HPV که عامل زگیل تناسلی و سرطان دهانه رحم هستند، می باشد و به طور چشمگیری، در پیشگیری از زگیل تناسلی، تغییرات پیش سرطانی دهانه رحم موثر است.

البته توجه داشته باشید که این واکسن نقشی در درمان زگیل‌ های تناسلی ندارد و تنها احتمال ابتلا به آن را کاهش می دهد.

به طور کلی تزریق واکسن گارداسیل برای زنان و مردان منجر به جلوگیری از موارد زیر خواهد شد:

• سرطان دهانه رحم

• سرطان مقعد

• سرطان آلت تناسلی در مردان

• زگیل تناسلی

ثبت رایگان خدمات واکسن در منزل

ثبت امتیاز
[کل: 6 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “مزایا و کاربرد واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی

 1. جواد گفت:

  سلام و درود بسیار عالی بود

  1. Hi-Teb گفت:

   با سلام

   ممنون از همراهی شما دوست گرامی

   پا تشکر پشتیبان های‌طب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *