اخبار و مقالات, مقالات

مزایای فیزیوتراپی در منزل و نکاتی برای بعد از فیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی در منزل و نکاتی برای بعد از فیزیوتراپی تهران

فیزیوتراپی، روندی درمانی است. این درمان باید زیر نظر فیزیوتراپیست متخصص و مجرب انجام شود. جالب است بدانید، فیزیوتراپی، نوعی درمان کم ریسک و کم هزینه، برای درمان بسیاری از آسیب دیدگی هاست. این روند درمانی ممکن است، در مراکز فیزیوتراپی و در منازل انجام شود. ما در این جا می خواهیم، مزایای فیزیوتراپی در منزل را بررسی کنیم و درباره مراقبت های بعد از فیزیوتراپی صحبت کنیم.

مزایای فیزیوتراپی در منزل و نکاتی برای بعد از فیزیوتراپی تهران

فواید فیزیوتراپی در منزل

فواید فیزیوتراپی در منزل، شامل موارد زیر است.

وجود فرصت جهت بررسی دلیل عارضه

در بین بسیاری از افرادی که دچار آسیب دیدگی های جسمانی هستند مشاهده شده است که در عادت های حرکتی و کاری خود اشتباهاتی را مرتکب می شوند. این افراد به دلیل عدم آگاهی و رعایت نکردن نحوه صحیح زندگی، در گذر زمان مبتلا به انواع عارضه های حرکتی و جسمانی می شوند.

با حضور فیزیوتراپ متخصص و مجرب در منزل، فرد می تواند با توجه به موقعیت زندگی و وضعیت جسمانی‌ اش، برنامه تمریناتی و اصلاحات حرکتی را دریافت کند تا فرد علاوه بر بهبود دچار آسیب دیدگی های دیگری نشود.

صرفه جویی در زمان

از دیگر مزایای فیزیوتراپی در منزل این است که می تواند، با روند زندگی فرد همخوانی داشته باشد و فرد تحت درمان در زمان خود صرفه جویی خواهد کرد.

یادگیری حرکات تمرینی در منزل

گاهی اوقات تمرینات لازم برای بهبود افراد، نیاز به تمرین و تکرار دارد و باید در منزل به طور متوالی انجام شود. البته بیمار برای انجام برخی از این تمرینات، به یک همراه متخصص و آموزش دیده نیاز دارد. بنابراین فیزیوتراپی در منزل این امکان را برای بیمار فراهم می‌ کند تا دیگر اعضای خانواده هم آموزش های لازم را ببینند و به بیمارشان در انجام تمرینات کمک کنند.

امکان داشتن استراحتی بهتر پس از جلسات درمانی

گاهی اوقات، فیزیوتراپی برای توان یابان، کاری خسته کننده است و افراد بعد از حضور در مرکز مورد نظر، نمی توانند به اندازه کافی استراحت داشته باشند. از این رو فیزیوتراپی در منزل، این امکان را برای افراد فراهم می کند تا در یک محیط آشنا و راحت، تمرینات فیزیوتراپی را انجام داده و استراحت لازم را داشته باشند. از همین جهت، روند درمان سریع تر و با کیفیت تر پیش می رود.

ارائه خدمات فیزیوتراپی به صورت خصوصی

فیزیوتراپی در منزل به صورت خصوصی انجام می شود و در واقع، تمرکز و انرژی در زمان، درمان فقط بر روی یک بیمار انجام می شود و بر همین اساس بهبود فرد، سرعت بخشیده می شود.

مزایای فیزیوتراپی در منزل و خانه هایطب تهران پزشکی

فیزیوتراپی برای چه قسمت هایی از بدن مفید است؟

فیزیوتراپی در واقع یکی از علوم اصلی توانبخشی است و در مجموع هر چیزی که مربوط به حرکت انسان‌ها باشد، به فیزیوتراپی مرتبط هست و می‌تواند در آن دخالت داشته باشد. فیزیوتراپی شیوه‌ای درمانی، با میزان ریسک پایین و فوائد بسیار زیاد است. بنابراین می‌توان با استفاده از آن، بسیاری از بیماری ‌های مختلف را تشخیص داد و درمان کرد تا فرد، سطح توانایی قبلی خود را به دست آورد.

بنابراین فیزیوتراپی برای درمان و بهبود بیماری هایی نظیر ارتوپدی، نورولوژیک، تنفسی و قلبی، روماتیسمی و پوسی، کف لگن، سوختگی و کودکان بسیار مفید است. حتی افراد سالم هم می‌ توانند برای پیشگیری از انواع بیماری‌ ها، از فواید فیزیوتراپی بهره مند شوند.

کارهایی که بعد از فیزیوتراپی باید انجام داد

مراقبت های پس از فیزیوتراپی، بسیار حائز اهمیت است. این مراقبت‌ ها اگر به درستی انجام نشود، ممکن است به بافت آسیب دیده بدن، فشار وارد شده و از سویی دیگر، کم تحرکی باعث ضعیف شدن آن ها می شود. در حقیقت با بی دقتی در این زمینه، تمام اثربخشی فیزیوتراپی را از بین می برید.

به همان اندازه که، آسیب های فیزیکی و جسمی، با انجام جلسات فیزیوتراپی بهبود پیدا می کنند، بایدها و نبایدهای زیادی را پیش روی تان قرار می دهد. ممکن است، این محدودیت‌ ها در هر یک از جلسات فیزیوتراپی تغییر می کند. بنابراین فرد باید طبق دستور پزشک و زیر نظر فیزیوتراپیست، در حین انجام فیزیوتراپی و بعد از آن کارهای روزمره خود را انجام دهد.

همچنین، مراقبت های بعد از فیزیوتراپی، به بهبود و تسکین درد کمک کرده و باعث می شود تا فرد، روند درمان را با سرعت و کیفیت بهتری انجام دهد.

بعد از فیزیوتراپی بهتر است افراد، اقدامات زیر را انجام دهند.

• بعد از فیزیوتراپی یک دوش آب گرم بگیرید تا ماهیچه ها شل شده ه و جریان خون بهتر می شود.

• نوشیدن آب، پس از فیزیوتراپی را فراموش نکنید تا بدن تان را هیدراته نگه دارید.

• تمرین تنفس، از بهترین تکنیک ها برای مراقبت های بعد از فیزیوتراپی است. این روش برای بهبود دردهای بعد از فیزیوتراپی بسیار موثر است.

گفتنی است، بعد از تمام شدن جلسات فیزیوتراپی، توصیه فیزیوتراپیست ها، باید رعایت شوند. وگرنه اثرات درمان از بین رفته و فرد کاملا درمان نمی شود. به یاد داشته باشید، با انجام خدمات فیزیوتراپی در منزل، می توانید در وقت خود صرفه جویی کرده و روند درمان را بهبود بخشید.

ثبت فیزیوتراپی در منزل

ثبت امتیاز
[کل: 4 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *