دسته‌بندی نشده

تست STD در خانه

تست STD در خانه

تست STD در خانه یکی از مواردی است که بسیاری از افراد در مورد آن سوال می‌پرسند. بسیاری از افراد دغدغه انجام سریع و با رعایت حریم خصوصی تست‌هایی نظیر HPV‌ و STD در منزل را دارند. در این مطلب مجله های طب قرار است به این موضوع بپردازیم.

تست STD در خانه شامل تست‌های مختلفی است که از طریق آن افراد می‌توانند متوجه بشوند که آیا به بیماری‌های مقاربتی جنسی مبتلا هستند یا خیر. این بیماری‌ها بسته به نوع و دسته‌بندی، هر کدام دارای مشخصه‌ها و روش‌های مختلفی برای انجام تست هستند و این موضوع نیز باعث می‌شود تا اقدام به انجام تست‌های مختلف متفاوت باشد.

خبر خوب اینجا است که مرکز تخصصی های طب به عنوان یک آزمایشگاه پیشرفته امکان ارائه خدمات تست STD و مهم‌ترین در میان آن‌ها یعنی تست STD را به هموطنان عزیز ارائه می‌دهد. در این میان سوال اینجاست که روند انجام تست STD در خانه به چه صورت است؟

روش انجام تست STD در خانه به چه صورت است؟

روش انجام تست STD در خانه بسته به نوع تست ممکن است متفاوت باشد، با این حال مهم‌ترین مشخصه در این فرایند روش نمونه‌برداری است. به عنوان مثال اگر روند نمونه‌برداری از نوع بیماری مورد نظر از طریق خون باشد، افراد می‌توانند با سفارش دادن خدمات تست در منزل، امکان نمونه برداری در خانه را برای خود مهیا کرده و نمونه‌ی دریافت شده به آزمایشگاه ارسال می‌شود و پس از بررسی‌های لازم نتیجه آن از طریق روش‌های الکترونیکی برای فرد ارسال خواهد شد.

در این میان افراد می‌توانند تست HPV در خانه را نیز از طریق مرکز تخصصی های طب درخواست کنند که نمونه برداری آن در خانه انجام شده و پس از ارسال به آزمایشگاه و بررسی آن، نتیجه از طریق روش‌های الکترونیکی ارسال خواهد شد.

نمونه برداری در تست STD در خانه به چه صورت است؟

مهم‌ترین مشخصه در زمان انجام تست‌های در خانه و منزل روش نمونه برداری است. در صورتی که نمونه برداری به درستی و با دقت انجام شود، نتیجه آزمایش با همان دقتی که فرد ممکن است به آزمایشگاه مراجعه کند انجام خواهد شد.

با توجه به این موضوع افراد متخصص در زمینه نمونه برداری به محل مراجعه کرده و اقدام به انجام فرایند نمونه برداری میکنند. در صورتی که نمونه برداری باید به صورت خصوصی و شخصی انجام شود، کیت مخصوص برای نمونه برداری در برخی از آزمایش‌ها همراه با راهنمایی‌های مربوطه برای افراد ارسال شده و اقدامات لازم جهت انجام فرایند درست نمونه برداری برای افراد ارائه می‌شود.

گفتنی است که در جریان فرایند نمونه برداری‌های شخصی بهتر است دقت بسیار زیادی در نظر گرفته شود تا فرد در زمان انجام تست‌های لازم با چالش‌های ویژه مواجه نشود.

 دقت تست STD در خانه چه مقدار است؟

حقیقت این است که برخی از سازمان‌های رسمی پزشکی در سراسر دنیا انجام تست‌های مربوط در منزل را برای برخی از موارد به رسمیت نمی‌شناسند و درصد خطا را در مورد آن‌ها بسیار زیاد می‌دانند. به عنوان مثال سازمان غذا و داروی آمریکا نتیجه تست HPV در منزل را به رسمیت نشناخته و از افراد درخواست کرده تا برای این تست‌ به مراکز آزمایشگاهی به صورت حضوری مراجعه کنند.

اما حقیقت دیگر این است که در اسناد عمومی منتشر شده از سازمان غذا و داروی آمریکا آمده است که عدم به رسمیت نشناختن این عملیات به دلیل درصد کمی از افرادی است که ممکن است نمی‌توانند به درستی فرایند نمونه برداری شخصی را انجام دهند و ممکن است عدم رعایت بهداشت و انجام درست نمونه برداری روی نتیجه دریافتی از تست STD در خانه تاثیر بگذارد.

این در حالی است که اگر افراد اقدامات لازم را جهت انجام درست راهنمایی‌های لازم انجام دهند، نتیجه دریافتی با همان دقتی به دست می‌آید که اگر فرد اقدام به مراجعه به مرکز آزمایشگاهی کرده بود. با توجه به این موضوع به افراد توصیه می‌شود تا تمامی اطلاعات و راهنمایی‌های لازم در زمان انجام فرایند نمونه برداری را با دقت بسیار زیاد انجام دهند تا در زمان انجام تست، نتیجه به دست آمده با خطا مواجه نشود.

گفتنی است که انجام تست STD در خانه باعث می‌شود تا افراد در محیطی بدون استرس و با رعایت حریم خصوصی اقدام به نمونه برداری کنند و از طرف دیگر محدودیت‌های ناشی از ورود به محیط‌های عمومی آلوده را نیز نداشته باشند. محیط‌های عمومی برای بسیاری از افراد به دلایل مختلف نظیر شیوع کرونا و موارد دیگر ممکن است نگران کننده باشد.

انجام تست در منزل همچنین باعث می‌شود تا افراد در زمان صرفه جویی کرده و در زمانی کوتاه فرایند نمونه برداری را انجام دهند و از آن طریق در سریع‌ترین روش ممکن اطلاعات مربوط به نتیجه تست را دریافت کنند. این فرایند برای دریافت بسیاری از اطلاعات ویژه بسیار مناسب بوده و این موضوع باعث می‌شود تا افراد بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن از وضعیت سلامت خود آگاهی کامل به دست آورند و دیگر نیازی به انجام پروسه‌های طولانی برای دریافت اطلاعات مذکور نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.