عفونت آمیزشی STI

تست STI در منزل

یکی از عمومی ترین سوالاتی که پرسیده می شود این است که عفونت آمیزشی STI چیست و چگونه می توان تست STI در منزل انجام داد؟ رابطه جنسی یکی از غرایز اصلی بشریت است که انکار ناپذیر می باشد و در عین حال می تواند راهی برای ورود عوامل بیماری زا به بدن انسان باشد. عفونت آمیزشی STI به عفونت هایی گفته می شود که از طریق تماس جنسی به انسان منتقل می شود. تاکنون بیش از 30 عامل بیماری زا شناخته شده است که می توانند از طریق تماس جنسی منتقل شوند.

عوامل عفونت آمیزشی STI شامل ویروس ها، باکتری ها تک یاخته ها و قارچها میباشند. از این بیماریها می توان به سوزاک، کلامیدیا،تریکومونیازیس،تبخال تناسلی، زگیل تناسلی، سیفیلیس، اچآیوی/ایدزو …. اشاره کرد. اما مهم ترین سوال این است که چگونه می توان این بیماری را تشخیص داد؟ یکی از بهترین راه ها برای بررسی این بیماری استفاده از تست STI در منزل می باشد.

عفونت آمیزشی STI ارگانیسم های متنوعی را دربر می گیرد و در طول هزاران سال در انسان ها ایجاد عفونت کرده اند. شناسایی آن به دلیل ذات چند شکلی و علائم گوناگون دشوار است. تشخیص و درمان عفونت آمیزشی STI  به خاطر دید جامعه و تعلل کادر درمانی و بیمار در صحبت کردن در مورد مسائل جنسی و انتقال آن دشوار است. جهت تست STI در منزل می توانید با مجموعه “های طب” در ارتباط باشید.

چرا تست STI در منزل اهمیت دارد؟

شیوع این بیماری ها در اغلب نقاط جهان بالاست. در کشورهای در حال توسعه بیماریهای آمیزشی یکی از پنج علت شایع مراجعه به مراکز درمانی هستند. اغلب عفونت های آمیزشی با روش های ساده قابل درمان هستند ولی در صورت درمان نشدن میتوانند عوارض جدی به جای گذارند. از عوارض این بیماری ها می توان به عقیمی و نازایی، مرده زایی، زایمان زودرس، تولد فرزند معلول، ایجاد صدمات قلبی و عصبی در فرد مبتلا و حتی مرگ اشاره کرد.

وجود یک عفونت آمیزشی STI درمان نشده احتمال ابتلا به HIV را افزایش میدهد. احتمال انتقال HIV در زوجی که یکی از آنها همزمان به یک عفونت آمیزشی مبتلاست 10 برابر بیشتر از زمانی ست که هیچکدام از دو طرف مبتلا به عفونت آمیزشی دیگری نباشند. بنابراین می توان گفت بهترین راه حل تست STI در منزل می باشد.

چرا تست STI در منزل؟

اعلام نتیجه 5 روزه

دقت بالای آزمایش

تجهیزات بروز

درخواست آنلاین

برای تست STI در منزل چه باید کرد؟

اغلب عفونت آمیزشی STI با مصرف آنتیبیوتیک های مناسب که توسط پزشک تجویز شده باشد درمان پذیرند. به همین دلیل بهتر است که سالیانه با تست STI در منزل سلامتی جنسی خود را تایید کنید و در صورت نیاز تحت درمان قرار بگیرید. در مورد عفونت های ویروسی درمان چندان ساده نیست. ولی امکان کنترل بیماری وجود دارد. رعایت چند نکته مهم در درمان و تست STI در منزل ضروری است که به شرح زیر می باشد:

 • از درمان خودسرانه و یا توسط افراد غیرپزشک خودداری کنید. پزشک رازدار شماست. اطلاعات درست در اختیار پزشک قرار دهید.
 • دوره درمان را کامل کنید حتی اگر علائم شما با مصرف اولین آنتی بیوتیک بهبود یافته باشد.
 • ممکن است پزشک بیش از یک دارو برای شما تجویزکند. در مورد نحوه مصرف و طول مدت مصرف هر دارو از پزشک سوال کنید.
 • تا پایان دوره درمان از تماس جنسی پرهیز کنید یا حتما از کاندوم استفاده کنید.
 • ممکن است همسر یا شریک جنسی شما در حالی که علامتی از بیماری ندارد مبتلا شده باشد. بنابراین ضرورت دارد که همزمان همسر یا شریک جنسی شما بررسی و درمان شود. در غیر اینصورت آلودگی مجدد به شما سرایت خواهد کرد.
 • برای تست STI در منزل در اولین فرصت اقدام کنید. مراکز مشاوره بیماری های رفتاری به صورت
  رایگان و محرمانه این کار را انجام می دهند تنها کافیست در بخش “درخواست آزمایش” مشکل خود را درج کنید.

عفونت آمیزشی STI چه علائمی دارد؟

عفونت های آمیزشی تنها منجر به ایجاد بیماری در دستگاه تناسلی نمیشوند. برخی از این عفونت ها نظیر اچآیوی، هپاتیت و سیفیلیس دستگاه های دیگر بدن نظیر سیستم ایمنی، کبد، قلب و دستگاه عصبی را درگیر میکنند. مجموعه علائمی که این عفونت ها در دستگاه تناسلی ایجاد میکنند به شرح زیر می باشد. جهت تست STI در منزل می توانید به مجموعه “های طب” مراجعه کنید.

این مورد از عفونت آمیزشی STI در اثر رابطه جنسی بدون کاندوم از پشت پیش می آید. در این حالت مقعد دردناک است و ترشح چرکی از آن خارج می شود. ممکن است خارش هم وجود داشته باشد. تب و اسهال هم ممکن است دیده شود. این بیماری در بیشتر موارد، در اثر سوزاک، سیفیلیس و کلامیدیا اتفاق میافتد.

منظور ترشحهای غیرطبیعی است و با منی تفاوت دارد. این ترشح میتواند بصورت آبکی، چرکی یا خونآلود
باشد. گاهی لکّه این ترشح روی لباس زیر اقایان دیده میشود. ممکن است همزمان سوزش ادرار هم وجود
داشته باشد. این ترشحها بیشتر در اثر سوزاک وکلامیدیا و برخی میکروب های دیگر ایجاد میشوند. در صورتی که درمان مناسب صورت نگیرد میتواند منجر به عقیمی و یا پخش شدن عفونت در تمام بدن شود. در صورت مشاهده این علامت از عفونت آمیزشی STI می توانید با مجموعه “های طب” در تماس باشید.

زخم ممکن است روی لب های بزرگ، لب های کوچک و یا داخل واژن زنان، روی آلت تناسلی مردان، اطراف مقعد، و در صورت تماس جنسی از راه دهان روی لب و دهان دیده شود. زخم های تناسلی در اثر سیفیلیس، تبخال و برخی بیماری های دیگر ایجاد میشوند. ممکن است زخم دردناک باشد، سوزش داشته باشد و یا بدون درد باشد. در مواقعی که زخم دردناک نیست یا سوزش ندارد ممکن است فرد متوجه آن نشود بخصوص اگر جای آن در قسمت های داخلیتر واژن باشد و دیده نشود. بنابراین معاینههای دورهای توسط ماما یا پزشک زنان کمککننده است.

گاهی اوقات زگیل هایی شبیه خالهای گوشتی روی ناحیه تناسلی بوجود میآید. این زگیل ها ممکن است خارش داشته باشند و زخمی شوند. هر چقدر زودتر برای درمان زخم مراجعه کنید زودتر از شر ّ بیماری خلاص خواهید شد. بسیاری از زخم های تناسلی خود به خود خوب می شوند ولی این به این معنی نیست که بیماری از بدن خارج شدهاست. لازم است حتی در صورت برطرف شدن زخم هم به پزشک مراجعه شود

در این حالت از عفونت آمیزشی STI بیضه متورم و دردناک میشود. ممکن است قرمزی و گرمی هم در بیضه دیده شود. این تورم ممکن است در اثر سوزاک، ضربه، عفونت های ادراری و برخی بیماری های عفونی غیرآمیزشی ایجاد شود. بنابراین آقایانی که این بیماری را دارند باید حتما هر چه سریعتر برای درمان به پزشک مراجعه کنند. در مواردی که ورم بیضه در اثر ضربه ایجاد شده باید بصورت فوری به پزشک مراجعه کرد.

گاهی در خانم ها درد در قسمتهای پایین شکم (زیردل) احساس میشود که ممکن است ناشی از یک بیماری جدی باشد. در این حالت ممکن است تب، ترشح چرکی بد بو از واژن، درد در زمان رابطه جنسی، سوزش و درد زمان ادرار کردن، نامنظم شدن خونریزی ماهیانه همراه با درد زیر شکم دیده شوند. این حالت معمولا  بخاطر بالاتر رفتن عفونت های آمیزشی مثل سوزاک و کلامیدیا و وارد شدن این میکروب ها به رحم و لولههای رحم ایجاد میشود. این بیماری باید خیلی جدی گرفته شود چون اگر درمان نشود ممکن است عوارض جدی مثل تنگی یا بسته شدن لولههای رحم، نازایی، ایجاد چرک و آبسه در رحم، حاملگی خارج از رحم، و حتی چرکی شدن خون اتفاق افتد. گاهی لازم است بیمار در بیمارستان بستری شود.

زنان بI صورت طبیعی هم ترشحاتی دارند. اگر اندازه این ترشح ها از حالت عادی بیشتر شود و یا رنگ و بوی آن تغییر کند یک بیماری وجود دارد. گاهی ممکن است این ترشح ها همراه خارش و قرمزی ناحیه تناسلی شوند. این ترشحات اگر درمان نشوند ممکن است منجر به صدمههای جدیتر به دستگاه تناسلی شده باعث عفونت لگن و یا نازایی شود.

اگر مادر مبتلا به یک عفونت آمیزشی باشد ممکن است در حین زایمان میکروب وارد چشم بچه شده، او را بیمار کند. عفونت های چشمی نوزاد معمولا در زیر یک ماهگی خود را نشان میدهند. در این حالت چشم نوزاد قرمز و پف کرده است و ترشح چرکی از آن خارج می شود. اگر این بیماری درمان نشود باعث کوری بچه میشود. علاوه بر بچه لازم است مادر و شریک جنسی او هم برای درمان اقدام کنند.

کار غدد لنفاوی در بدن مبارزه با عفونت ها و بیماری هاست و هر جا عفونتی باشد غدد لنفاوی اطراف آن بزرگ میشوند. در ناحیه کشاله ران اگر ما یک غده لنفاوی پیدا کنیم که به اندازه یک بند انگشت کوچک دست باشد باید به پزشک مراجعه کنیم. بزرگ شدن غدد لنفاوی کشاله ران ممکن است بخاطر یک عفونت آمیزشی باشد. بسیاری از موارد قبل از ظاهر شدن این غده زخم تناسلی وجود داشته. گاهی این غده به حدی بزرگ میشود که به آن خیارک میگویند. خیارک معمولا گرم و دردناک است. درمان این بیماری طولانی است و حداقل 41 روز باید دارو خورد. ممکن است لازم باشد که پزشک با سرنگ ترشح داخل خیارک را خالی کند.

مراحل انجام کار

سه قدم تا تست STI در منزل

دریافت نتیجه آزمایش

نمونه گیری در منزل شما

ثبت درخواست

چگونه از عفونت آمیزشی STI پیشگیری کنیم؟

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از ابتلا به عفونت آمیزشی استفاده از تست STI در منزل می باشد که می توانید برای انجام این کار، در وب سایت “های طب” درخواست مورد نظر خود را پر کنید. پزشکان ما در اولین فرصت با شما تماس حاصل نموده و برای تست STI در منزل، در محل مورد نظر حاضر می شوند.

 • بهترین شیوه پیشگیری از انتقال ویروس در تماس جنسی، محدود کردن شریک جنسی به یک نفر و
  استفاده از کاندوم
  در تمامی تماسهای جنسی است. استفاده از کاندوم را به عنوان یک اصل در همه
  تماسهای جنسی در نظر بگیرید
  . این وسیله میتواند از ابتلا شما به بسیاری از بیماری های آمیزشی و عفونت آمیزشی STI جلوگیری کند و نیازی به تست STI در منزل نداشته باشید. دقت داشته باشید که بسیاری از بیماری های آمیزشی بدون علامت هستند و همیشه شما متوجه بیمار بودن شریک جنسی خود نخواهید شد.
 • کاندوم وسیله مناسبی برای حفاظت فرد میباشد.
 • از تماس جنسی محافظت نشده با افراد مشکوک، ناشناس یا کسانی که رفتارهای پرخطر جنسی و اعتیاد تزریقی دارند باید پرهیز کرد.
 • کم کردن دفعات تماس جنسی مشکوک و تعداد شرکای جنسی از احتمال آلودگی میکاهد.
 • جلوگیری از تماس با خون یا ترشحات جنسی در یک رابطه مشکوک می تواند تا حدی فرد را در برابر
  آلودگی حفاظت نماید.
 • از برقراری رابطه جنسی با کسی که علائم بیماری های آمیزشی را دارد خودداری کنید.
 • برای برخی بیماری های آمیزشی مثل تبخال و یا زگیل تناسلی کاندوم حفاظت کمتری را به شما یا
  همسر شما میدهد بخصوص اگر ضایعه با کاندوم پوشیده نشود. در این حا
  لت بهتر است از برقراری
  رابطه جنسی خودداری کنید
  .

ثبت سفارش

همین حالا درخواست خود را ثبت نمایید