اخبار و مقالات, مقالات

تست HPV خانگی مناسب چه کسانی است چگونه انجام می‌شود؟

کیت نمونه گیری HPV شرکت خدمات آزمایش در منزل های طب

تست HPV همانند بسیاری از تست‌های سلامتی دیگر یکی از مهم‌ترین راه‌کارهای شناسایی زودهنگام بیماری‌های ویروسی است که باعث می‌شود تا افراد با پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر بیماری از روند شیوع آن و در نتیجه گسترده‌تر شدن مشکلات ناشی از آن کاسته شود. به طور کل «ویروس پاپیلوم انسانی» یا Human Papillomavirus که به اختصار HPV نیز به آن گفته می‌شود، یکی از بیماری‌های قابل انتقال از طریق تماس مستقیم پوست انسان‌ها است که بیش از صد گونه مختلف از آن در دنیا وجود دارد. این بیماری معمولا از طریق ارتباط جنسی منتقل می‌شود و یکی از بیماری‌های مقاربتی به حساب میاید که البته تشخیص زود هنگام آن از طریق تست HPV خانگی در منزل یا مراکز تخصصی قابل کنترل و درمان است.

راه های انتقال HPV کدام است؟

یکی از راه های انتقال HPV به عنوان یک بیماری عفونی، از طریق ارتباط جنسی و عدم رعایت بهداشت است که باعث می‌شود تا بیماری یاد شده در میان مردان و زنان شایع شود. با توجه به این موضوع ممکن است بسیاری از افراد این بیماری را داشته باشند، اما خودشان از این موضوع آگاهی کافی را نداشته و در نهایت خود و دیگران را در معرض خطراتی جدی قرار دهند. در این میان انجام تست برای تشخیص ابتلا به این بیماری عفونی می‌تواند در مدت زمانی کوتاه راه‌کارهای درمانی را در اختیار افراد قرار دهد و از طرف دیگر از گسترش و شیوع هرچه بیشتر آن جلوگیری کند. در ادامه این مطلب، به تست HPV خانگی و در منزل خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که چگونه این تست قابل انجام است و چه کسانی باید از خدمات مربوط به آن استفاده کنند. انجام زودهنگام تست می‌تواند به برطرف کردن هرچه سریع‌تر آسیب‌های ناشی از ویروس HPV کمک کند.

مهم‌ترین دلیل استفاده از خدمات تست HPV خانگی این است که برخی از افراد پس از ابتلا به بیماری زگیل تناسلی ممکن است علائم آن را نشان دهند، اما برخی دیگر از افراد ممکن است علائم ناشی از ابتلا به این بیماری را نشان ندهند و به گسترش آن کمک کنند. خبر خوب این است که این بیماری برخلاف بیماری‌های مقاربتی خطرناک قابل درمان و کنترل است و با استفاده از شیو‌ه‌های درمانی و پیشگیرانه که توسط جوامع پزشکی مورد قبول واقع شده می‌توان از شیوع و گستردگی آن کاست.

آیا استفاده از واکسن HPV گارداسیل کارساز است؟

یکی از راهکارهای موثر برای پیشگیری از ابتلا به بیماری اچ پی وی استفاده از واکسن HPV گارداسیل است که می‌تواند بدن افراد را در برابر ابتلای به این بیماری‌ خطرناک که به زگیل تناسلی نیز معروف است حفظ کند. بسیاری از افراد پس از انجام تست HPV و اطمینان حاصل کردن از اینکه به این بیماری مبتلا نشده‌اند، می‌توانند با مشورت پزشک معتمد خود، واکسن مربوط به این بیماری را دریافت کنند. دریافت واکسن HPV گارداسیل برای زنانی که در خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند بسیار مهم است، چرا که در آینده از ابتلای آن‌ها به بسیاری از بیماری‌های خطرناک نظیر سرطان دهانه رحم جلوگیری می‌کند.

گفتنی است که واکسن اچ پی وی گارداسیل برخلاف باور عموم در حقیقت همان ویروس کشته شده یا ضعیف شده این بیماری نیست، بلکه این واکسن حاوی ذراتی است که از لحاظ ظاهر و رفتار، به ویروس اچ پی وی نزدیک هستند و این موضوع باعث می‌شود تا سیستم ایمنی بدن و گلوبول‌های سفید به صورت مستقیم آماده مقابله با این ویروس شوند و پادتن مربوط به آن را تولید کنند. همچنین باید گفت که برای تزریق واکسن HPV گارداسیل بهترین سن برای مردان بین ۱۰ تا ۲۱ سالگی و برای زنان بین ۱۱ تا ۲۶ سالگی خواهد بود.

درمان و پاکسازی HPV چگونه است؟

درمان و پاکسازی HPV بسته به نوع عفونت ویروس وارده شده در بدن است. بررسی‌های انجام شده حاکی از وجود بیش از 170 نوع از ویروس HPV است که بسته به نوع خود ممکن است فرایند کوتاه مدت و آسان، یا فرایند طولانی مدت و دشواری را برای انجام مراحل درمانی نیاز به طی کردن داشته باشد. گفتنی است که برای درصد ابتلا و در ادامه تشخیص و درمان HPV نیز بسته به این ۱۷۰ نوع ممکن است متغیر باشد. با توجه به این توضیحات بهتر است پیش از آغاز فرایند درمانی و هر گونه اقدام با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کرده و پس از تشخیص کامل نوع ویروس HPV وارد شده به بدن فرایندهای مربوط به درمان و معالجه انجام شود.

در چه زمانی انجام تست HPV لازم است؟

شناخت نیمی از درمان است و بدون شک، افرادی که مشکوک به ابتلای این ویروس هستند باید در گام اولیه تست‌های مربوط به این بیماری را انجام دهند. در صورتی که در معرض شرایط خطرناک مربوط به ابتلای این ویروس که تا پیش از این در مورد آن توضیح داده‌ایم قرار گرفته‌اید، بهتر است پیش از اقدام به هرگونه رابطه و در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به انجام تست HPV داده و از ابتلا یا عدم ابتلا به این ویروس آگاهی پیدا کنید. آگاهی از ابتلای به بیماری از طریق تست HPV می‌تواند به درمان هر چه سریع‌تر و جلوگیری از شیوع این بیماری کمک شایانی کند. پس بهتر است در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به انجام این تست کنید.

تست HPV خانگی

تست HPV خانگی یکی از راهکارهای مناسب برای تشخیص این بیماری به صورت سریع و با رعایت حریم خصوصی افراد است. افرادی که به خودی خود از این موضوع که در معرض ابتلای این ویروس قرار گرفته‌اند و احتمال ابتلای آن در بدن خود را بالا می‌دانند، می‌توانند با درخواست تست HPV خانگی از طریق مراکز تایید شده، اقدام به تشخیص و شناسایی سریع این بیماری در بدن خود کنند. افرادی که دارای رابطه جنسی پرخطر بوده‌اند یا در محیط‌های غیربهداشتی عمومی نظیر حمام‌های عمومی یا استخر‌ها بوده‌اند، می‌توانند در با استفاده از خدمات تست HPV در منزل در سریع‌ترین زمان ممکن از ابتلا یا عدم ابتلای به این بیماری آگاهی پیدا کرده و در صورت ابتلا، پیش از اتفاقات ناگوار بیشتر، بیماری موجود را درمان یا کنترل کنند.

ثبت رایگان تست HPV در منزل

ثبت امتیاز
[کل: 1 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *