تست کرونا در منزل

به دلیل خطر بالای شیوع کرونا در مراکز درمانی و محیط بیمارستان، مراجعه به این مکان ها برای انجام تست به عموم مردم توصیه نمی شود. قبل از اینکه به تست کرونا در منزل بپردازید از علائم شایع ویروس کرونا مطلع شوید. گاهی بدون شناخت کافی از علائم ویروس کرونا و صرفا به دلیل نگرانی و استرس به مراکز درمانی مراجعه می کنیم که طبیعتا در این مراکز احتمال مبتلا شدن به این ویروس چندین برابر می شود.

در این مقاله قصد داریم به سوالات شما درباره ویروس کرونا و تست کرونا در منزل پاسخ دهیم. قبل از هرچیزی می بایست علائم شایع بیماری کرونا را بشناسیم.

نوع آزمایش خود را انتخاب کنید

راه های انتقال ویروس کرونا چیست؟

افراد ممکن است ویروس کرونا را از فردی که مبتلا به این ویروس است دریافت کنند. این بیماری می تواند از طریق قطره هایی که به هنگام تنفس، عطسه و یا سرفه در هوا پخش می شود به دیگران سرایت کند.

قطره های ویرویس می توانند به مدت چند ساعت بر روی سطوح بمانند و سطوح را آغشته با ویروس کرونا کنند. سایر افراد با دست زدن به این سطوح و سپس لمس چشم، بینی و یا دهان خود مبتلا به این ویروس شوند.

همچنین در صورتی که در معرض تنفس، عطسه و یا سرفه یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا باشید امکان ابتلا به این ویروس افزایش می یابد بنابراین مهم است که حداقل یک متر از افراد فاصله بگیرید. در نظر داشته باشید تحقیقات اخیر نشان می دهد که روش اصلی ابتلا به ویرویس کرونا از طریق قطره های تنفسی حامل این ویروس است و از طریق هوا کسی مبتلا به این ویروس نمی شود.

این موضوع یکی از مهم ترین دلایل است که به جای مراجعه حضوری بهتر است از آزمایش کرونا در منزل بهره ببرید. با مراجعه و احتمال لمس اشیاء داخل بیمارستان و یا مراکز درمانی احتمال ابتلای شما به این بیماری افزایش می یابد.

راه های پیشگیری ویروس کرونا چیست؟

برخلاف پیچیدگی های درمان ویروس کرونا، پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بسیار ساده است. مهم ترین راه های پیشگیری از ابتلا به طور خلاصه به شرح زیر است.

دست هایتان را مرتب با آب و صابون بشویید.

از فردی که سرفه و یا عطسه می کند حداقل یک متر فاصله بگیرید.

در مکان های عمومی مانند مترو و اتوبوس و… به چشم ها، دهان و یا بینی خود دست نزنید. چون احتمال دارد دستان شما آغشته به ویروس کرونا باشد.

به هنگام عطسه و یا سرفه بهداشت تنفسی را رعایت کنید.

اگر احساس بی حالی و خستگی دارید در خانه بمانید و به استراحت بپردازید.

اگر نشانه های ابتلا به ویروس کرونا را دارید بهترین راه استفاده از تست کرونا در منزل است و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید.

چه زمانی از تست کرونا در منزل استفاده کنیم؟

یکی از سوالات چالش برانگیز این است که چه زمانی برای انجام تست کرونا اقدام کنیم. آیا با داشتن حتی یکی از علائم بالا ناقل ویروس کرونا هستیم؟

در نظر داشته باشید با داشتن هریک از علائمی که بیان شد مانند سرفه، گلودرد، خستگی و یا … احتمال اینکه شما مبتلا به ویروس کرونا باشید پنجاه درصد است.

اولین اقدام این است که خود را به مدت 48 ساعت قرنطینه کنید تا احتمال مبتلا شدن اطرافیان به صفر درصد برسد. اگر بیماری مربوط به سرماخوردگی باشد، علائم موردنظر طی 48 ساعت می بایست کاهش یابد. در غیر اینصورت می بایست برای انجام تست کرونا در منزل اقدام کنید.

اگر اطمینان دارید که با فرد آلوده ای در تماس بوده اید که ممکن است شما را نیز آلوده کرده باشد. پس از گذشت سه روز می توانید نسبت به آزمایش کرونا اقدام کنید. توصیه می شود تا زمانی که از نتیجه تست خود مطمئن نشده اید، قرنطینه شوید و نکات بهداشتی را رعایت کنید.

برای تست کرونا در منزل چه باید کرد؟

در این بخش به مراحل مربوط به انجام تست کرونا در منزل و یا تست آنلاین کرونا می پردازیم. فرض کنید که دارای بخشی از علائم مربوط به تست کرونا هستید و استرس دارید که مبادا کرونا گرفته باشید. به همین منظور برای کاهش خطر به جای مراجعه به بیمارستان و یا مراکز درمانی فصد دارید که تست کرونا را در منزل انجام دهید.

 • به سایت “های طب مراجعه کنید، بر روی دکمه ثبت درخواست در بالای صفحه کلیک کنید و فرم مورد نظر را پر کنید.
 • کارشناسان “های طب” در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت و پس از مشاوره و بررسی اولیه درخواست شما نهایی می شود.
 • پرستاران ” های طب ” در مکان و زمان مورد تایید شما در محل حضور پیدا خواهند کرد و نمونه گیری در منزل شما انجام می شود.
 • پس از ارسال نمونه گیری به آزمایشگاه، نتیجه آزمایش برای شما ارسال می شود.

انواع تست کرونا

در ادامه به دو نوع از معمول ترین روش ها برای انجام تست کرونا در منزل می پردازیم.

تست کرونا برای پرواز

اگر قصد سفر داخلی و یا خارجی دارید و قبل از انجام آن به تست کرونا نیاز دارید. نیازی به حضور شما در محیط بیمارستان یا مراکز درمانی نیست، حضور در این مراکز احتمال ابتلای شما را به بیماری کرونا افزایش می دهد. می توانید از خدمات “های طب” بهره مند شوید و با آرامش خاطر در منزل تست کرونا دهید. بر اساس مقاله ای که سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری ها منتشر کرده است، تست کرونا برای پرواز داخلی و یا خارجی الزامات خاص خود را دارد که می بایست رعایت شود. “های طب” الزامات مورد نیاز را رعایت می کند که مورد تایید خطوط هواپیمایی داخلی و خارجی است.

تست کرونا pcr در منزل

برخی از مردم به دلیل استرس بالای ناشی از ابتلا به ویروس کرونا مصر هستند که در لحظه از نتیجه تست با خبر شوند. برای این منظور می توانید از تست پی سی آر در منزل توسط “های طب” استفاده کنید. این تست که نام دیگر آن تست مخاطی است از طریق نمونه گیری انتهای حلق و یا نمونه گیری انتهای بینی توسط سواپ پنبه ای انجام می شود. در حال حاضر تست pcr دقیق ترین روش تست است که به شما اطمینان می دهد مبتلا به ویروس کرونا می باشید یا خیر. اگر می خواهید از سلامت خود مطمئن شوید می توانید با مراجعه به سایت “های طب از روش تستی کرونا در منزل استفاده کنید.

اگر تست کرونا مثبت شد چکار کنیم؟

اولین گام برای مقابله با این بیماری و شکست آن داشتن سیستم ایمنی قوی است. بنابراین نترسید و آرامش خود را حفظ کنید. ترس و ناامیدی سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند. در نظر داشته باشید که بهترین مکان برای قرنظیه منزل خودتان است چرا که محیط امن و آرام تری برای شماست.

در صورتی که در منزل قرنطینه شدید در اولین فرصت خود را از دیگر اعضای خانواده جدا کنید.

یکی از بهترین گزینه ها برای مبارزه با ویروس کرونا رژیم غذایی مناسب در این دوره است.

در طی روز از دمنوش پونه و آب ولرم همراه با آبلیمو و عسل بنوشید.

در صورت امکان از سرویس بهداشتی و حمام جداگانه استفاده کنید و یا اینکه پس از هر بار استفاده با استفاده از الکل به طور کامل محل را ضدعفونی کنید.

در اتاقی که قرنطیه شده اید پنجره ها را بری لحظاتی باز کنید تا تهویه هوا صورت پذیرد.

وسایلی که در محل از آن استفاده می کنید مرتب ضدعفونی کنید.

لباس و ملحفه ای که استفاده می کنید هر دو روز یک بار بشویید.

واکسن کرونا

به طور معمول هنگام واکسیناسیون، ما فرض می کنیم که واکسن موثر است. شرایطی وجود دارد که در آن می توان وجود مصونیت را آزمایش کرد. به عنوان مثال، ما افرادی را که قصد بارداری دارند یا تازه باردار شده اند آزمایش می کنیم تا از ایمنی آنها در برابر سرخجه یا آبله مرغان اطمینان حاصل کنیم و کارکنان مراقبت های بهداشتی و افراد در معرض خطر را آزمایش می کنیم تا از ایمن بودن آنها در برابر هپاتیت B پس از واکسیناسیون مطمئن شویم.

به تازگی اعلام شده که قرنطینه در بسیاری از مناطق، برای افرادی که در آنها تست آنتی بادی مثبت و آزمایش PCR منفی نشان داده می شود به 7 روز کاهش یابد. این نشان می دهد که از سطح آنتی بادی به عنوان یکی از استراتژی های کاهش خطر استفاده میشود. افرادی مبتلا به کووید که در هنگ کنگ بستری هستند تا زمانی که بر اساس میزان بار ویروسی و آزمایش مثبت آنتی بادی به “آستانه ایمن” برای ترخیص برسند، در بیمارستان می مانند. به نظر می رسد، حداقل در برخی شرایط، آزمایش مثبت آنتی بادی ممکن است اطمینان بیشتری را برای رفع برخی محدودیت ها ایجاد کند.

آزمایش ایمنی واکسن COVID-19 :

این آزمایش به دنبال آنتی بادی های پروتئین سطحی COVID-19 در نمونه خون است. همه واکسن های موجود در حال حاضر از پروتئین سطحی ویروس برای تولید پاسخ ایمنی استفاده می کنند. نتیجه مثبت آنتی بادی نشان می دهد که شما در پاسخ به واکسن یا عفونت قبلی COVID-19 آنتی بادی تولید کرده اید.

آزمایش ایمنی واکسن کووید -19 مقدار عددی میزان آنتی بادی ها را نشان می دهد. در حال حاضر اطلاعات کافی برای نشان دادن اینکه آیا تعداد بیشتری آنتی بادی نشان دهنده پاسخ ایمنی قوی تر یا سطح ایمنی بیشتر است یا خیر وجود ندارد.

نتایج آزمایش به چه معناست؟

اگر هر دو آزمایش آنتی بادی و ایمنی واکسن مثبت باشد یا فقط آزمایش آنتی بادی COVID-19 (IgG) مثبت باشد، این نشان می­دهد که قبلا ویروس COVID-19 داشته اید.

اگر فقط آزمایش ایمنی واکسن COVID-19 مثبت باشد، این نشان می دهد که شما پاسخ ایمنی به واکسن داشته اید.

اگر هر دو آزمایش منفی باشند، آنتی بادی تشخیص داده نمی شود. این می تواند نشان دهد که شما در گذشته به عفونت COVID-19 مبتلا نشده اید یا آنتی بادی ها به حدی کاهش یافته است که دیگر قابل تشخیص نیست.

آیا نتیجه آزمایش مثبت نشان می دهد که من در برابر COVID-19 مصون هستم؟

نتیجه مثبت آزمایش نشان می دهد که شما پاسخ ایمنی نسبت به ویروس یا واکسیناسیون داشته اید. متأسفانه، نتیجه مثبت به این معنا نیست که شما 100 درصد در برابر ویروس مصون هستید. همچنین نمی تواند به شما بگوید که هیچ وقت دوباره با COVID-19 مبتلا نمی شوید یا ویروس را به دیگران منتقل نمی کنید. شما باید تمام راهنمایی ها و پروتکل­های بهداشتی را رعایت کنید.

آیا می توان از این آزمون به عنوان مدرکی برای سفرهای بین المللی استفاده کرد؟

خیر، اکثر محدودیت های سفر بین المللی شما را ملزم می کند که قبل از سفر از آزمایش PCR COVID-19 استفاده کنید. این نشان می دهد که شما به عفونت COVID-19 فعلی مبتلا نیستید. برای این منظور نمی توان از آزمایش آنتی بادی COVID-19 استفاده کرد.

برخی از کشورها ممکن است محدودیت های قرنطینه ای را برای مسافرانی که آزمایش آنتی بادی COVID-19 مثبت دارند، لغو کنند. این آزمایشات معمولاً باید در آزمایشگاهی که توسط دولت آن کشور معتبر است انجام شود. به همین دلیل، آزمایش آنتی بادی COVID-19 و آزمایش ایمنی بعد از واکسن نمی تواند برای این منظور استفاده شود.

رژیم غذایی بیماران کرونایی چیست؟

اولین سوالی که در تست کرونا در منزل از مشاوران ما می پرسند، به هنگام مبتلا به ویروس کرونا در ذهن عموم مردم نقش می بندد این است که چه غذایی برای تضعیف ویروس کرونا مناسب تر است.

در ابتدا مصرف مایعات را افزایش دهید. بدین منظور از خوردن آب ولرم، آبمیوه های طبیعی مثل آب پرتقال، آب سیب، آب هویج و … غافل نشوید. مصرف آب میوه های طبیعی مانند پرتقال ویتامین c بدن را افزایش می دهد و سبب افزایش سیستم ایمنی بدن می شود.

برای تقویت ویتامین A از مواد غذایی مانند ماهی، جگر، گوشت و … استفاده کنید. ویتامین A یکپارچگی مخاط تنفسی را حفظ می کند.

همچنین برای تقویت سیستم ایمنی از مواد پروتئینی نیز می توانید استفاده کنید. مواد غذایی مانند تخم مرغ، غلات، انواع مغز و … می توانند برای تقویت سیستم ایمنی موثر باشند.

بهتر است در وعده های غذایی خود از انواع آش و سوپ جهت بهبود وضعیت استفاده کنید.

ترجیحا به جای استفاده از غذاهای سرخ شده از مواد گوشتی به صورت کبابی و یا آب پز استفاده نمایید. به امید آنکه نیازی به تست کرونا در منزل نداشته باشید.

چرا های طب را برای تست کرونا در منزل انتخاب می کنیم؟

 • امکان نسخه نویسی
 • ارائه اصل قبض و جواب آزمایش جهت ارایه به بیمه تکمیلی
 • طرف قرارداد با بیمه های تکمیلی کارآفرین، سینا، سامان، تعاون، البرز، سرمد، آسیا و سپه
 • امکان دریافت معرفی نامه آنلاین برای بیمه های تکمیلی
 • سرعت، دقت و پشتیبانی پاسخگو
 • دارای مجوز وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
 • دارای آزمایشگاه فوق تخصصی و مجهز
 • طرف قرارداد با بیمه های تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و بیمه کار آفرین
 • امکان مشاوره رایگان با پزشک

علائم کرونا

tab

تب

sorfe

سرفه

sorfe2

تنگی نفس

sardard

گلودرد

sardard

سردرد

قبل از پرواز چه تستی باید انجام داد؟

 

تستPCR

 

زمان انجام تست کرونا برای سفر

 

حداکثر ۷۲ تا ۹۸ ساعت قبل از پرواز

ثبت سفارش

برای ثبت سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید