تست بارداری

خدمات تست بارداری های_طب

تست بارداری از جمله آزمایش‌هایی است که افراد می‌توانند آن را در مراکز تخصصی یا با استفاده از کیت‌های خانگی، در محل زندگی خود انجام دهند. در این میان، افرادی که نیاز به انجام تخصصی این تست بدون نیاز به مراجعه به مطب یا بیمارستان‌ها را دارند، می‌توانند از خدمات تست بارداری «های طب» استفاده کنند. امروزه روش‌های مختلفی برای تشخیص بارداری مثبت وجود دارد که شاید ساده‌ترین آن استفاده از یک «بیبی چک» است که در اغلب داروخانه‌ها وجود دارد. با این حال در برخی از شرایط خاص برای تشخیص سطح سلامت مادر و فرزند باید آزمایش‌های ویژه ای توسط افراد متخصص انجام شوند.

مواردی نظیر آزمایش خون و ادرار برای تشخیص بارداری از جمله مواردی هستند که باید توسط آزمایشگاه‌های تخصصی انجام شوند و صرفا با تهیه‌ی کیت‌های خانگی قابل انجام نخواهند بود. در این صورت، زوج‌ها باید برای انجام این تست‌ها یا به آزمایشگاه‌ها مراجعه کنند یا از خدمات تست بارداری در منزل «های طب» استفاده کنند.

  تست بارداری

  آزمایش بارداری

   

  آزمایش خون بارداری یکی از فرایند‌های مهم پزشکی و بالینی است که از طریق آن وضعیت بارداری بانوان به شکلی کاملا تخصصی و همراه با تشخیص سطح سلامت مادر و جنین انجام می‌شود. در جریان این آزمایش سطح هورمون‌های موجود در خون ارزیابی می‌شود و طی آن از یک بارداری سلامت اطمینان حاصل می‌شود. به علاوه در این آزمایش احتمال بروز بیماری‌هایی که روی روند بارداری تاثیر منفی می‌گذارند، تشخیص داده می‌شوند تا از آن طریق بتوان به صورت سریع و زودهنگام اقدامات لازم برای پیشگیری و درمان آسیب های احتمالی برای بانوان باردار و جنین انجام داد. 

  همچنین آزمایش ادرار بارداری که با عنوان «گراویندکس» شناخته می‌شود، یکی از تست‌های حساس به حساب می‌آید. وجود هورمون BhCG که با عنوان «بتاتیتر» نیز شناخته می‌شود، در خون یا ادرار از جمله مواردی است که می‌تواند در روز‌های ابتدایی عقب افتادن عادت ماهانه، برای شناسایی بارداری مورد ارزیابی قرار گیرد. این هورمون در بازه سه تا پنج روز پس از عقب افتادن سیکل عادت ماهانه در ادرار و بین هشت تا ۹ روز پس از تخمک‌گذاری در خون قابل شناسایی است.

  از این رو نتیجه‌ی آزمایش مذکور از طریق نمونه‌گیری ادرار سریع‌تر از آزمایش انجام شده از طریق نمونه‌گیری خون قابل دریافت است و قابل اطمینان‌تر خواهد بود.آزمایش BHCG titer می‌تواند به سادگی با نمونه‌گیری از ادرار یا خون در خانه انجام شود و در صورت نیاز، می‌توانید خدمات مربوط به انجام آن در خانه را از «های طب» دریافت کنید.

  خدمات تست بارداری و آزمایش بتا تیتر در خانه های طب

  بتا تیتر (BhCG titer)  که با عنوان هورمون  گنادوتروپین کوریونی نیز شناخته می‌شود، هورمونی است که پس از تشکیل جفت در بدن مادر ترشح می‌شود و تشخیص آن در خون یا ادرار یکی از راه‌کارهای مهم و سریع تشخیص بارداری به حساب می‌آید.این آزمایش می‌تواند با نمونه‌گیری از خون یا ادرار بانوانی که احتمال بارداری در آن‌ها وجود دارد، به صورت سریع امکان تشخیص بارداری را فراهم آورد.

  دلیل اینکه بسیاری از متخصصین انجام این تست بارداری را در مقایسه با روش‌های مربوط به استفاده از کیت‌های خانگی توصیه می‌کنند، میزان دقت بالا و درصد خطای کم آن است. البته استفاده از برخی از دارو‌های هورمونی در بانوان ممکن است روی نتیجه‌ی این آزمایش تاثیر منفی بگذارد و نتیجه‌ی کاذب را به همراه داشته باشد. با این حال اگر فردی که احتمال بارداری در او وجود دارد، اقدام به استفاده از داروهای هورمونی نکرده باشد، با انجام این تست می‌تواند به شکلی کاملا دقیق امکان تشخیص بارداری خود را داشته باشد. 

   کافیست نوع خدمت مورد نظر خود را انتخاب کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید
   همچنین گفتنی است که در برخی شرایط، آزمایش بتا تیتر ممکن است برای نوزادان و مردان نیز تجویز شود که برای تشخیص احتمال ابتلا به سرطان کبد و بیضه انجام می‌شود.آزمایش مذکور علاوه بر تایید بارداری، سن تقریبی جنین را نیز تعیین می‌کند. از این آزمایش می‌توان برای تشخیص بارداری غیرطبیعی و مواردی همچون بارداری خارج از رحمی و احتمال ابتلای جنین به سندروم داون نیز استفاده شود. گفتنی است که آزمایش hCG می‌تواند به عنوان بخشی از فرایند غربالگری مادر نیز انجام شود.

   فرایند تفسیر آزمایش hCG بسیار آسان است و بسته به رنج وجود BhCG در خون می‌توان سن بارداری و سن جنین را تشخیص داد. به عنوان مثال، زنانی که باردار نیستند معمولا رنج این فاکتور در خون آن‌ها کمتر ۱۰ است. اگر در تست بارداری میزان BhCG بیشتر از ۲۵ باشد، فرد باردار است. همچنین اگر عدد یادشده بین دو میزان ۱۰ و ۲۵ باشد تشخیص بارداری با عدم قطعیت همراه است.این تست همچنین می‌تواند سن بارداری را نیز تشخیص دهد. به عنوان مثال، اگر رنج نرمال BhCG بین ۵ تا ۵۰ باشد، احتمالا مادر در سه هفته‌ی ابتدایی بارداری است. در بیشترین حالت، این عدد می‌تواند در هفته‌های ۲۵ تا ۴۰ بارداری برابر با ۳۶۴۰ تا ۱۱۷۰۰۰ باشد. 

   چگونه از خدمات تست بارداری های طب استفاده کنیم؟

   در صورتی که تمایل به انجام تست بارداری دارید، یا انجام این تست توسط پزشک متخصص برای شما تجویز شده باشد، شما باید آن را در مراکز آزمایشگاهی انجام دهید.با این حال بسیاری از افراد ممکن است به دلایل مختلف تمایلی به خروج از خانه نداشته باشند. در برخی از شرایط انجام مراقبت‌های ویژه و استراحت مطلق برای بانوان باردار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، همچنین نگرانی‌های مربوط به وجود آلودگی‌های مختلف در مکان‌های عمومی یکی از نگرانی‌های مهمی است که باعث می‌شود تا بانوان باردار تمایل کمتری برای مراجعه‌ی حضوری به آزمایشگاه داشته باشند.

   با توجه به این موضوع می‌توانید با دریافت مشاوره‌های لازم از مرکز تخصصی «های طب» اقدام به ثبت سفارش خدمات تست بارداری از این مرکز کنند. پس از ثبت سفارش این خدمات در «های طب» متخصصین این مرکز در بازه‌ی زمانی تعیین شده در محل اقامت شما حاضر شده و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و اصول پزشکی اقدام به نمونه‌گیری خواهند کرد.

   پس از انجام فرایند نمونه‌برداری، نمونه برای انجام مراحل بعدی به آزمایشگاه ارسال خواهد شد و نتیجه‌ی تست بارداری ، از طریق راه‌های پیشرفته‌ی ارتباطی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. گفتنی است که شما می‌توانید علاوه بر دریافت خدمات مربوط به این تست، از خدمات تفسیر نتیجه‌ی آن نیز در «های طب» استفاده کنید.

   سوالات متداول

   برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
   برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
   محتوای آکارئون
   محتوای آکارئون