تست بینایی سنجی به معنی سنجش بینایی و دید افراد است و برای بررسی و معاینه کامل ساختمان چشم، تشخیص بیماری های چشم گرفتن انواع تست بینایی سنجی به کار می رود. تست بینایی سنجی شامل تست میدان بینایی، تست دید رنگ، تست دید عمق، توپوگرافی قرنیه و … می باشد.

یکی از عمده مواردی که افراد در سنین بالا و سالمندان با آن مواجه هستند کم شدن سوی چشمان و در واقع تار دیدن است که اگر در زمان موقر به متخصص بینایی سنجی مراجعه نشود ممکن است مشکل آفرین باشد.

اعلام نتیجه 5 روزه

دقت بالای آزمایش

تجهیزات بروز

درخواست آنلاین

بینایی سنجی چیست؟

بینایی سنجی یا اپتومتری روشی برای بررسی مشکلات بینایی افراد است.متخصصین بینایی سنجی که اپتومتریست نیز نامیده می شوند با استفاده از دستگاه هایی می توانند برای شما لنز تجویز کنند و یا اینکه با توجه به نمره چشم شما عینک برایتان تجویز کنند. همچنین برای از بین بردن تنبلی چشم برخی ورزش های چشمی توصیه می شود. در سنین بالا و سالمندان عمدتا اب مروارید و یا اب سیاه ممکن است در چشم افراد وجود داشته باشد که پس از تشخیص می بایست جراحی شود. در صورتی که این عمل در زمان موقر انجام نشود مشکلات جبران ناپذیری را به بار می آورد.

در حال حاضر شما می توانید با توجه به نیازی که دارید از خدمات بینایی سنجی های تب در منزل بهره ببرید. برای این کار تنها کافیست فرم درخواست مشاوره را پر کرده و منتظر تماس متخصصین ما باشید. متخصصین بینایی سنجی های تب در زمان و مکان تعیین شده توسط شما در محل حضور می یابند.

موارد آزمایش

تست بررسی حدت بینایی

در این تست توانایی چشم برای مشاهده جزئیات اشیای دور و نزدیک بررسی می شود. معمولا یک بار چشم ها به طور جداگانه و یک بار باهمدیگر بررسی می شوند. مواردی که نیاز است که تست حدت بینایی بررسی گردد به شرح زیر می باشد:

  • به عنوان بخشی از معاینات روتین برای غربالگری مشکلات بینایی
  • تعیین این که آیا برای بهبود دید بیمار نیاز به لنزهای تماسی و یا عینک دارد یا که خیر.
  • پس از آسیب چشم ها برای بررسی اثر آن بر بینایی.
  • برای بررسی دید نزدیک در کودکان سن مدرسه که مشکلاتی در زمان مطالعه دارند

تست رفرکشن

تست رفرکشن و یا انکسار نور برای بررسی خطاهای انکسار نور در تست بینایی سنجی انجام می شود. در این تست وضعیت لنز و عینک نیز بررسی می گردد. عموما تست رفرکشن برای یافتن مشکلات بینایی ناشی از اختلالات انکسار نور و یا بیماری های چشمی و تعیین اثر وضعیت عینک و لنز به کار می رود.

تست های بررسی میدان بینایی

میدان بینایی به معنی ناحیه ی کاملی است که فرد می توانید مسیر مستقیم نور را مشاهده کند. این تست به دلایل مختلفی می تواند انجام شود که برخی از این دلایل به شرح زیر است.

  • بررسی کاهش بینایی در هر ناحیه از میدان دید
  • شناسایی بیماری های چشمی با استفاده از تست های کانفرانتیشن، آمسلر، پریمتری
  • بررسی آسیب اعصاب چشم ها به دنبال سکته ی مغری، آسیب سر و یا سایر مشکلاتی که ممکن است به دللی کاهش جریان خون مغزی ایجاد شود.

تست بررسی رنگ

این نوع تست از بینایی سنجی برای غربالگری اختلال در دیدن رنگ ها در افرادی که بیماری عصب چشمی دارند، مشکل شبکیه دارند و یا در وراثت خانوادگی مشکل نابینایی رنگ دارند انجام می شود. تست های تشخصی بینایی سنجی مربوط به تشخیص رنگ ها ممکن است به عنوان بخشی از روتین چشم پزشکی انجام شود و یا برای تشخیص اختلال در مشاهده ی رنگ ها به کار برده شود.

چشم یکی از مهم ترین اعضای بدن انسان است که ممکن است در طول زندگی مشکلات زیادی برای آن رخ دهد. به ویژه سالمندان بهتر است در مراقبت از چشم بسیار کوشا باشند و در صورت بروز مشکل حتما به متخصصین بینایی سنجی مراجعه کنند. اما مهم ترین دلایلی که افراد برای بررسی مشکلات چشم به بینایی سنجی مراجعه می کنند به شرح زیر است.

به روز کردن عینک طبی: در صورتی که در طول روز سردرد داریدف چشمانتان خیلی زود خسته می شود و یا اینکه احساس می کنید تاری دید دارید بهتر است که خود را به چشم پزشک معرفی کنید. بینایی چشم با گذشت زمان تغییر می کند بهترین کار این است که وضعیت سلامت چشمان خود را هر چند وقت یکبار بررسی کنید و در صورت لزوم عینک خود را تغییر دهید تا دید بهتری داشته باشید.

نزدیک بینی و دوربینی: یکی از بیماری های شایع به خصوص میان رانندگان نزدیک بینی و یا دوربینی است. نور وارد شده به شبکیه منجر به عدم تشکیل درست تصاویر می شود و این سبب می شود در صورت داشتن نزدیک بینی، دیدن اشیاء دور دشوار شود. از طرفی دیگر اگر دیدن اشیاء نزدیک دشوار است بیماری دوربینی شما را فراگرفته است. این مشکل معمولا یک اختلال ژنتیکی است و اگر در خانواده شما وجود داشته باشد احتمال ابتلای شما نیز وجود دارد.

حذف جسم خارجی: بخشی از چشم همواره در معرض اجسام خارجی است و ممکن است جسمی خارجی مانند تکه ای از لوازم آرایش وارد چشم شود و مشکلات زیادی را ایجاد کند. توجه داشته باشید در صورت بروز اینگونه مشکلات نباید چشم را مالش داد و یا اینکه تلاش کنید با جسم دیگری آن را خارج کنید. با این کار ممکن است وضعیت چشم وخیم تر شود بهتر است برای بینایی سنجی هرچه سریع تر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

خشکی چشم: این اتفاق زمانی می افتد که چشم شما توانایی تولید اشک را از دست بدهد و در نتیجه ی آن خشکی چشم ایجاد می شود. با وجود این امر برخی از فعالیت ها مانند خواندن کتاب و یا استفاده از رایانه سخت می شود. در صورتی که نسبت به درمان این مشکل اقدام نکنید این بیماری ممکن است منجر به زخم و درد در قرنیه و ایجاد ماکولا شود. درمان خشکی چشم از وظایف بینایی سنجی است و بهتر است بدون معطلی به یک چشم پزشک مراجعه کنید.

بررسی و چکاب بینایی: معاینات و چکاب چشم در بزرگسالان می بایست هر دوسال یک بار انجام شود تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود. با استفاده زا این بیماری می توانید اقدام به درمان مشکلاتی کنید که پیش از این از آن اطلاعی نداشتید.

معاینه بینایی کودکان: همانطور که می دانید کودکانی که به مدرسه می روند 80 درصد اطلاعات خود را از طریق بینایی بدست می آورند. توصیه می شود از شش ماهگی بینایی کودک تحت نظر پزشک باشد تا اگر مشکلی وجود داشت در همان سنین ابتدایی رفع گردد.

دلایل دیگر مراجعه به بینایی سنجی و یا درخواست بینایی سنجی در محل می‌تواند نیاز به نسخه عینک یا لنزهای تماسی، تشخیص بیماری‌هایی مانند آب مروارید، آستیگماتیسم و پیرچشمی، معاینه بینایی کودکان برای شروع مدرسه، عینک مخصوص لباس ورزشی به عنوان مثال عینک اسکی، تشخیص برخی از بیماری‌هایی که در نهایت چشم را تحت تأثیر قرار می‌دهند از جمله دیابت یا فشار خون بالا باشد. بینایی سنجی برای افرادی با مشکلات دوبینی نیز مفید است و می‌تواند مشکلات آنها را حل کند. همچنین بینایی سنجی برای تشخیص و تجویز برخی لنزهای طبی تخصصی مانند لنزهای توریک و واریفوکال اهمیت دارد.

مراحل انجام کار

سه قدم تا نتیجه آزمایش شما

دریافت نتیجه آزمایش

نمونه گیری در منزل شما

ثبت درخواست

ثبت سفارش

همین حالا درخواست خود را ثبت نمایید

[wpforms id=”1643″ title=”false” description=”false”]