آموزش, آموزش کرونا

آزمایش کرونا در شیراز

آزمایش کرونا در شیراز نیز یکی دیگر از خدماتی است که آزمایشگاه های طب برای شما عزیزان انجام می دهد. از آنجایی که ویروس کرونا سراسر جهان را فرا گرفته است بهتر است تا آزمایش کرونا از آزمایشاتی باشد که به راحتی انجام پذیرد.

آزمایشگاه های طب این امکان را برای شهر های شیراز و اصفهان و تهران فراهم آورده است تا به راحتی در منزل آزمایش کرونا را انجام دهند. برای این منظور کافیست به سایت مراجعه نمایید و در قسمت ثبت درخواست ، درخواست خود را برای آزمایش کرونا در منزل و یا در محل ثبت نمایید.

آزمایش کرونا به چند روش انجام می شود که دقیقترین آن ها تست pcr می باشد که در ادامه در ارتباط با آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. برای انجام آزمایش کرونا در شیراز در منزل نیاز است تا نمونه لازم از بیمار گرفته شود که برای این منظور متخصصین مجرب آزمایشگاه با تجهیزات کامل به محل مورد نظر شما که در سایت ثبت شده است آمده و نمونه مورد نظر را با رعایت پروتکل های بهداشتی از شما گرفته و آن را به آزمایشگاه انتقال خواهند داد.

پس از اینکه نمونه به آزمایشگاه رسید، طی مدت کوتاهی مورد بررسی و آزمایش قرار میگیرد که در آن صورت نتیجه مشخص شده بر روی سایت قرار می گیرد و شما می توانید بدون اتلاف وقت نتیجه آزمایش خود را بدون مراجعه به آزمایشگاه از طریق سایت دریافت نمایید.

در نتیجه با مشاهده علائم کرونا در خود سریعا با پزشک تماس گرفته و با او مشورت نمایید درچنین شرایطی پزشک آزمایش کرونا را توصیه خواهد کرد. که در این شرایط ساکنین شیراز می توانند از آزمایش کرونا در شیراز در منزل استفاده نمایند و خود را در محیط های پرخطری چون آزمایشگاه قرار ندهند.

پس از مشخص شدن جواب آزمایش در صورت مثبت بودن بهتر است تا فرد خود را قرنطینه نماید و پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت کند تا در کنار درمان خود از سلامت اطرافیان نیز محافظت نماید.

تست کرونا برای افرادی که در محیط های شلوغ رفت و آمد دارند و یا در کلینیک و محیط های پر خطر رفت و آمد دارند بسیار مهم است و می توان گفت برای این دسته از افراد آزمایش کرونا در الویت قرار دارد. علاوه بر این ها افرادی که به تازگی با فردی که مبتلا به کرونا است ملاقات داشته اند بهتر است تا برای اطمینان از سلامت خود تست کرونا در منزل را انجام دهند تا از سلامت خود و اطرافیان محافظت نمایند.

تست pcr

همانطور که در بالا نیز گفته شد یکی از دقیقترین آزمایش های کرونا می باشد که نمونه گیری آن توسط نمونه گیری کرونا در شیراز در منزل نیز انجام می شود.

سازمان‌های بهداشت جهانی و مرکز کنترل بیماری‌های عفونی تست پی سی آر (RT-PCR) را به‌ عنوان دقیق‌ترین روش تشخیص ویروس کووید19 ( COVID-19 – SARS-CoV-2 ) اعلام کرده نموده است. در نتیجه با انجام آن می توانید از سلامت خود مطوئن شوید و یا از وجود ویروس در بدن خود مطلع شده و سریعتر اقدام به درمان آن نمایید.

نمونه گیری این آزمایش در نمونه گیری آزمایش کرونا در شیراز به این روش انجام می شود که فرد متخصص به کمک سوآپ از حلق و یا بینی بیمار نمونه میگیرد و سپس این نمونه ازنظر وجود یا عدم وجود ویروس SARS-CoV-2 در آزمایشگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نتیجه آن در سایت ثبت خواهد شد و شما می توانید از طریق سایت و با مراجعه به قسمت جوابدهی ف جواب آزمایش خود را دریافت نمایید. معمولا زمان جوابدهی آزمایش کرونا 24 ساعت پس از نمونه‌ برداری می باشد.

نمونه لازم برای انجام آزمایش کرونا در شیراز به روش های زیر گرفته می شود:

 • مجرای بینی قدامی (حفره بینی) :در این روش از داخل سوراخ‌ های بینی، نمونه برداری انجام خواهد شد.
 • میانه شاخک بینی: در این روش نمونه را از داخل حفره بینی گرفته می شود.
 • نازوفارنکس: در این روش نمونه از عمق داخل بینی نزدیک به انتهای گلو گرفته خواهد شد.
 • حلقی-دهانی: در این روش یک نمونه از بخش میانی گلو (حلق)، درست پشت دهان گرفته می شود.

آزمایش آنتی بادی چیست؟

از زمانی که ویروس کرونا شناخته شده است شاید آزمایش آنتی بادی را بیشتر شنیده باشید و این سوال برایتان پیش آمده باشد که آزمایش آنتی بادی چیست؟

اشتباه نکنید آزمایش آنتی بادی مانند آزمایش کرونا نیست. اما این موضوع که به تشخیص ویروس کرونا در بدن نیز می تواند کمک کند هم اشتباه نمی باشد. به طور دقیقتر می توان گفت که آزمایش آنتی بادی (سرولوژی) به دنبال آنتی بادی در خون شماست تا مشخص شود آیا شما قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده اید یا خیر.

آنتی بادی ها پروتئینی هستند که بلافاصله پس از آلوده شدن یا واکسیناسیون توسط سیستم ایمنی بدن ایجاد خواهند شد. آنتی بادی ها به شما کمک می کنند تا بدن شما در برابر عفونت ها مقابله کند و می تواند شما را از ابتلا دوباره به آن بیماری محافظت نماید. اینکه تا چه مدت این محافظت ادامه دارد برای هر بیماری و هر فرد متفاوت بسته به سیستم بدنی و اینی آن فرد متفاوت می باشد.

محدودیت‌های آزمایش‌های سرولوژیک در شناسایی عفونت کووید– ۱۹

در ادامه چند نکته در ارتباط با آزمایش آنتی بادی خواهیم گفت که بهتر است آن ها را بدانید:

 • نتایج حاصل از آزمایش‌های سرولوژیک یا آنتی بادی به‌ تنهایی معیاری جهت تشخیص یا رد بیماری کووید- ۱۹ نمی باشد.
 • نتایج منفی سرولوژیک وجود عفونت را رد نکرده و در تفسیر آزمایش باید مواردی چون علائم بالینی بیمار، تماس قبلی با افراد آلوده، سفر به مناطق با شیوع بالای عفونت، فاصله زمانی بین شروع علائم و اخذ نمونه خون، عدم پاسخ ایمنی ناشی از داروهای سرکوبگرسیستم ایمنی و یا نقص سیستم ایمنی مورد بررسی گیرد.
 • درصورتی‌ که آنتی‌ بادی‌ ها در نمونه بیمار زیر حد شناسایی کیت قرار گیرد و یا موتاسیون و تغییر ساختار ژنتیکی در ویروس ایجاد گردد، ممکن است نتایج منفی کاذب نشان داده شود.
 •  نتایج آزمایش‌ های سرولوژیک نشان‌ دهنده برخورد قبلی فرد با ویروس بوده و دلیلی بر ایمنی کامل فرد یا عدم ابتلای مجدد وی نمی‌ باشد و فرد در صورت عدم رعایت پروتکل ها می تواند دوباره به کرونا مبتلا شود.
 •  در چند روز اول شروع بیماری آنتی‌ بادی‌ ها در سرم بیماران قابل‌ شناسایی نمی باشد.
 •  ممکن است نتایج مثبت کاذب آنتی‌ بادی‌ های IgG و IgM به دلیل واکنش متقاطع آنتی‌ بادی‌ های از قبل موجود برعلیه سایر پاتوژن ها و یا سایر دلایل احتمالی رخ دهد.

در هر صورت مواردی نیز وجود دارد که نشان می دهد آزمایش آنتی بادی ممکن است تا برای شما مناسب نباشد اگر شراط زیر را داشته باشید:

آزمایش آنتی بادی کروناممکن است برای شما مناسب نباشد اگر:

 • کمتر از ده روز پیش به این ویروس مبتلا شده اید
 • در 14 روز گذشته مستقیماً در معرض SARS-CoV-2 قرار گرفتهاید
 • در حال حاضر بیماریی دارید که سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کرده است
 •  در 24 ساعت گذشته تب داشته یا احساس بیماری کرده اید
 •  میخواهید بدانید آیا به SARS-CoV-2 آلوده شده اید یا خیر

 

علائم کرونا

در ادامه برخی از علائم کرونا را نا برده ایم که اگر این علائم را در خود مشاهده نموده اید بهتر است تا از نمونه گیری کرونا در شیراز در منزل برای آزمایش کرونا استفاده نمایید.

لازم به ذکر است که حتی اگر علائم زیر را به صورت خفیف در خود مشاهده نمودید بهتر است تا آزمایش کرونا در منزل انجام دهید. موارد زیر برخی از علائم کرونا می باشد:

 •  تب
 •  خستگی
 • سرفه خشک
 •  بدن‌درد
 •  گلودرد
 •  سردرد
 •  اسهال
 •  از دست دادن حس چشایی یا بویایی
 • ظاهر شدن بثورات روی پوست
 •  تنگی نفس
 •  قرمزی چشم

غیر از این علائم نام برده شده افرادی که شرایط زیر را دارند لازم است تا از نمونه گیری کرونا در شیراز در منزل استفاده نمایند:

 •  تماس نزدیک با فردی که به ویروس کرونا آلوده بوده است.
 •  شرکت در تحقیقاتو حضور در جمع
 •  زمانی که می‌ خواهید به خارج از کشور سفر نمایید انجام تست کرونا لازم و ضروری می باشد.
 •  زمانی که در یک مکان پرجمعیت و پرخطر حضور داشته اید.
 • و زمانی قصد عمل جراحی دارید.

در این شرایط نیز لازم است تا از شرایط سلامت خود مطمئن شوید تا از خود و دیگران در برابر این ویروس محافظت نمایید.

در نهایت می توان گفت در صورت مشاهده علائم کرونا بهترین روش مطمئن شدن انجام آزمایش کرونا در شیراز در منزل می باشد و بهتر است تا تست pcr را انجام دهید زیرا این تست برای تشخیص این بیماری قابل اعتماد می باشد و شما می توانید به جواب آن اعتماد داشته باشید.

آزمایش کرونا در شیراز در منزل

بهترین روش برای انجام آزمایش کرونا برای ساکنین شیراز انجام آزمایش کرونا در شیراز در منزل می باشد. آزمایشگاه های طب افراد متخصص و مجرب را با تجهیزات کامل به منزل و محل مورد نظر شما فرستاده و نمونه لازم را از بیمار گرفته و به آزمایشگاه منتقل می کند.

آزمایشگاه نیز بر روی نمونه گرفته شده تحقیق و بررسی می کند و جواب آزمایش را بر روی سایت قرار می دهد و شما می توانید برای مشاهده جواب آزمایش خود به سایت مراجعه کرده و در قسمت جوابدهی سایت جواب آزمایش خود را دریافت نمایید.

آزمایش کرونا در شیراز در منزل مزایای بسیاری دارد که از جمله آن ها می توان به صرفه جویی در وقت و هزینه اشاره کرد و همینطور این آزمایش در منزل این امکان را برای شما فراهم می سازد تا در محیط های پرخطری چون آزمایشگاه و کلینیک قرار نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.