خدمات آزمایش غربالگری بارداری در منزل

آزمایش غربالگری و مجموعه آزمایش‌هایی که برای تشخیص نقص مادرزادی جنین و نوزاد انجام می‌شود، از جمله مهم‌ترین خدماتی است که مرکز تخصصی «های طب» آماده ارائه به متقاضیان کرده است.  آزمایش  غربالگری  مادر و  نوزاد  باعث می‌شود تا فرایند رشد جنین قبل از زایمان و همچنین رشد نوزاد پس از   زایمان به شکلی درست انجام شود و از طرف دیگر،  امکان شناسایی و تشخیص پیش از تولد ناهنجاری های ژنتیکی را  به صورت پیشرفته فراهم می‌آورد. به طور کلی آزمایش‌های غربالگری معمولا شامل آزمایش‌های پیش از بارداری بانوان، آزمایش سه ماهه اول مادران، آزمایش سه ماهه دوم مادران و غربالگری نوزاد پس از تولد می‌شود که در ادامه به هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

قیمت غربالگری بارداری در منزل شرکت خدمات پزشکی های طب

ثبت رایگان آزمایش غربالگری بارداری در منزل

آزمایش غربالگری سه ماهه اول

آزمایش غربالگری سه ماهه اول مهم‌ترین مجموعه آزمایش‌های دوره‌ی بارداری به حساب می‌آید که در هفته‌های ۱۱ تا ۱۴ بارداری قابل انجام هستند.در جریان آزمایش غربالگری سه ماهه اول احتمال ابتلای جنین به برخی از ناهنجاری‌های ژنتیکی پیشرفته نظیر سندروم داون، سندروم ادوارد و سندروم پاتو مورد بررسی قرار می‌گیرد. این آزمایش‌ها ممکن است بسته به سن مادر و سابقه‌ی پزشکی او باحساسیت‌های متفاوتی انجام بپذیرد. در جریان  آزمایش  غربالگری سه ماهه اول  فرایند سونوگرافی و آزمایش خون برای تشخیص وضعیت مادر و جنین صورت خواهد گرفت. سونوگرافی NT  یا  اندازه گیری  چین  گردن  که  در  جریان  این  آزمایش  قرار  می‌گیرد  در  جهت  تشخیص  سندرم های  ژنتیکی بسیار حائز اهمیت است. در جریان آزمایش غربالگری سه ماهه اول بسیاری از ناهنجاری‌های ژنتیکی پیش از به دنیا آمدن جنین نظیر انواع سندروم‌ها، مشکلات عقب‌ماندگی ذهنی و جسمی و بیماری‌های مادرزادی شناسایی می‌شوند و امکان انجام اقدامات لازم را به متخصصین و والدین می‌دهند.

آزمایش غربالگری سه ماهه دوم

آزمایش غربالگری سه ماهه دوم

در جریان آزمایش غربالگری سه ماهه دوم که در هفته‌های ۱۸ تا ۲۰ بارداری قابل انجام است، نیز احتمال بروز برخی از بیماری‌ها و اختلالات ژنتیکی مورد بررسی قرار می‌گیرد.در صورتی که مادر در سه ماهه اول و هفته‌های ۱۱ تا ۱۴ بارداری اقدامات لازم دبرای انجام آزمایش‌های مربوطه را نکرده باشد، آزمایش غربالگری سه ماهه دوم می‌تواند تاحدودی به شناسایی برخی از اختلالات مشکلات احتمالی در جنین کمک کند.

در جریان آزمایش غربالگری سه ماهه دوم احتمال بروز سندروم داون، تریزومی ۱۸ یا همان سندروم ادوارد و برخی از دیگر ناهنجاری‌های ژنتیکی قابل شناسایی خواهد بود. همچنین می‌توان آزمایش نیز برای بررسی DNA  جنینی انجام دهد. غربالگری سه ماهه دوم بسته به نتایج حاصل شده از غربالگری سه ماهه اول، سابقه پزشکی شرایط مادر ممکن است با حساسیت وتعداد تست‌های متفاوت انجام شود تا از سلامت جنین از لحاظ ژنتیکی و عدم بروز بیماری‌های مادرزادی اطمینان حاصل شود.

چه آزمایش های آزمایش‌های پیش از بارداری باید انجام شود؟

چکاپ‌های پیش از بارداری امکان جلوگیری از بروز بسیاری از مشکلات مربوط به دوره‌ی بارداری و پس از زایمان برای مادر و فرزند رافراهم می‌آورند.طی این آزمایش‌ها، تاریخچه‌ی پزشکی بانوان مورد بررسی قرار می‌گیرد و معاینات لازم جهت آمادگی فرد از لحاظ جسمانی، ژنتیکی، عدم ابتلا به بیماری‌های مختلف انجام میشود. اقداماتی که بر اساس نتیجه‌ی این آزمایش‌ها انجام می‌شوند،  همچنین می‌توانند به افزایش شانس بارداری نیز کمک کنند و از طرف دیگر تضمین کننده سلامت مادر و جنین در دوره‌ی بارداری به حساب می‌آیند. آزمایش FBS و قند خون،  آزمایش تشخیص سطح کراتین خون، آزمایش اوره خون و آزمایش ادرار از معمول‌ترین تست‌هایی هستند که در جریان چکاپ‌های قبل از بارداری قابل انجام خواهند بود. همچنین تست         CBC برای تشخیص و اندازه‌گیری سلول‌های خونی، آزمایش VDRL برای تشخیص بیماری سفلیس و HBsAg برای شناسایی هپاتیت B و مواردی از این دست در جریان این چکاپ‌ها انجام می‌شوند تا از سلامت مادر پیش از اقدام به بارداری اطمینان حاصل گردد.

مزایای غربالگری در منزل
دریافت خدمات پزشکی و آزمایش در منزل شرکت آنلاین های طب مشاوره و هزینه رایگان

مزایای درخواست غربالگری بارداری در منزل های‌طب

آزمایش  غربالگری  مادر و  نوزاد  باعث می‌شود تا فرایند رشد جنین قبل از زایمان و همچنین رشد نوزاد پس از   زایمان به شکلی درست انجام شود و از طرف دیگر،  امکان شناسایی و تشخیص پیش از تولد ناهنجاری های ژنتیکی را  به صورت پیشرفته فراهم می‌آورد. به طور کلی آزمایش‌های غربالگری معمولا شامل آزمایش‌های پیش از بارداری بانوان، آزمایش سه ماهه اول مادران، آزمایش سه ماهه دوم مادران و غربالگری نوزاد پس از تولد می‌شود که در ادامه به هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان توسط مرکز تخصصی های‌طب ​

 

در صورتی که به هر دلیل نیاز به دریافت خدمات غربالگری بارداری در منزل را از مرکز «های طب» داشتید، کافی است با مشاوران این مرکز تماس بگیرید. پس از دریافت مشاوره و اطلاعات کافی در مورد ارائه خدمات می‌توانید سفارش خود در این زمینه را ثبت کرده و پس از آن در بازه‌ی زمانی مشخص متخصصین «های طب» به محل اقامت شما مراجعه خواهند کرد و این خدمات را ارائه خواهند داد.
متخصصین «های طب»  تمامی خدمات پزشکی، آزمایشی و درمانی در منزل را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با استفاده از دقیق‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات ممکن ارائه می‌دهند تا شما هیچ‌گونه نگرانی در مورد حفظ سلامت خود و عزیزانتان را نداشته باشید.
شما همچنین می‌توانید در صورت نیاز از خدمات تفسیر آزمایش و ویزیت پزشک در محل «های طب» نیز استفاده کنید و در صورت امکان، بدون مراجعه‌ی حضوری به مراکز پزشکی، تمامی فرایندهای لازم در جهت معاینه، آزمایش، معالجه و درمان را در محل زندگی خود انجام دهید.

سوالات متداول

بیماری های متابولیک درمان ندارند، اما با ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی و در نظر گرفتن شرایط ویژه برای نوزاد می توان از عوارض بیماری از قبیل عقب ماندگی ذهنی و جسمی و حتی مرگ جلوگیری کرد.

 

شایع ترین علت آن ازدواج های فامیلی می باشد. از آن جهت که اغلب این بیماری ها به صورت مغلوب می باشند، با ازدواج فامیلی در افرادی که از نظر ژنتیکی ناقل این بیماری ها هستند، امکان بروز می یابند.

 

لتارژی یا بی حالی، سوء هاضمه، دل درد و استفراغ

نمونه گیری از کف پا انجام شده و قطرات خون جهت انجام آزمایش، بر روی کاغذهای مخصوص جمع آوری می گردند.

ثبت امتیاز
[کل: 12 میانگین: 4.9]