اختلال نعوظ یک بیماری نسبتا شایع در مردان می باشد. تحقیقات نشان می دهد از هر 5 مرد یک نفر از آن ها به بیماری اختلال نعوظ دچار است. این بیماری نوعی اختلال جنسی محسوب می شود. البته این مورد را هم باید در نظر داشت که گاهی افراد تنها تصور می کنند که دچار بیماری هستند و در واقع می توان گفت بیمار نیستند. تشخیص اینکه فرد مراجعه کننده بیمار است یا خیر بر عهده پزشک می باشد. اختلال نعوظ هم به همین تزتیب است. چون این بیماری اندکی شایع است، برخی از مردم تصور می کنند مبتلا به این اختلال می باشند. که عدم تشخیص درست آن سبب می شود هزینه های زیاید متقبل شوید. پیش از این که به آزمایش اختلال نعوظ بپردازیم، می خواهیم این بیماری را تعریف کنیم تا ابهامات برطرف گردد.

در حالت کلی می توان گفت اگر مردی در بیش از 50 درصد مواقع زناشویی در بدست آوردن نعوظ و یا حفظ آن تا پایان زناشویی مشکل داشته باشد مبتلا به اختلال نعوظ می باشد. بنابراین نمی توان گفت اگر مرد گهگاهی در بدست آوردن نعوظ مشکل دارد، بنابراین بیمار است. یعنی نباید این بیماری را به فرد تلقین کرد.

در صورتی که فرد با تعرف درست اختلال تعوظ همخوانی داشته باشد می بایست علت بررسی شده و درمان را شروع کند.

اعلام نتیجه 5 روزه

دقت بالای آزمایش

تجهیزات بروز

درخواست آنلاین

شما جزو کدام دسته هستید؟

پس از اینکه مشخص شد که فرد مورد نظر دارای اختلال نعوظ می باشد باید بررسی گردد که این مشکل به دلیل اختلالات روانی است و یا اینکه ریشه ی جسمانی دارد. در حالت کلی اختلال نعوظ به دو دسته بزرگ روحی روانی یا سایکوژنیک و جسمی یا ارگانیک تقسیم بندی می شود.

در بسیاری از موارد می توان با مشاوره و صحبت با بیمار دللی اختلال نعوظ را مشخص کرد. در ابتدای کار پزشک بایستی بررسی کند که اختلال نعوذ از کدام دسته است. در این تست یک الکترود حساس به آلت تناسلی بیمار متصل می شود و بیمار طبق روش جاری خود می خوابد. در یک مرد طبیعی در طول یک خواب شبانه ۳-۲ بار حالت نعوظ اتفاق می افتد، این دستگاه بصورت الکترونیکی تمامی جزئیات نعوظ شبانه در قسمتهای مختلف آلت تناسلی را ثبت می کند و اطلاعات با ارزشی از چگونگی فرایند نعوظ در یک مرد فراهم می کند. همین که مشخص شد که اختلال نعوظ بیمار جسمی یا روحی – روانی است، بررسی های بیشتری انجام می شود.

موارد آزمایش دیابت بارداری

در حالت کلی اختلال نعوذ جسمی دارای 4 علت است. هورمونی، عروقی، عصبی و آناتومیک. در ادامه در مورد هریک از این اختلال ها به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

اختلال نعوذ جسمی هورمونی: تحقیقات نشان می دهد تنها دو درصد از بیماران مشکوک، دارای اختلال نعوذ جسمی با علت هورمونی دارند. برای بررسی برخی از هورمون های بخصوصی می بایست در خون اندازه گیری شود و نتایج توسط پزشک معالج بررسی گردد. توجه داشته باشید که استفاده هورمون برای حل مشکل نه تنها سبب بهبود اختلال نمی شود، بلکه عوارض زیادی را نیز به همراه دارد.

اختلال نعوذ جسمی عروقی: علل عروقی مهم ترین شایع ترین علت برای اختلال در نعوظ جسمی مردان است. یکی از مهم ترین و طبیعی ترین عملکرد جسمی مرد، خون رسانی کافی به آلت تناسلی است. گاها رگی که این وظیفه را برعهده دارد ممکن است قطع و یا مسدود شده باشد. در این حالت می بایست تحت درمان دارویی قرار گیرد تا مشکل برطرف گردد.

در صورتی که این مشکل در یک مرد جوان به وقوع بپیوندد؛ می بایست جراحی عروق جهت پیوند رگ انجام دهد. در نظر داشته باشید در یک مرد جهت عملکرد جنسی طبیعیف علاوه بر اینکه می بایست خون کافی به دستگاه تناسلی برسد، این خون وارد شده می بایست در دستگاه تناسلی به دام بیفتد و خارج نشود. کانیسمهای بسیار پیچیده ای در آلت تناسلی مرد وجود دارند، که خون وارد شده به آنرا بدام می اندازند. بعضی بیماریها هستند که این مکانیسمهای طبیعی را برهم می زنند و ما در اصطلاح به آن “نشت وریدی” می گوئیم، یعنی خون وارد شده به آلت تناسلی در آن به دام نمی افتد و خارج می شود

اختلال نعوظ جسمی عصبی: این نوع اختلال نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است. برای اینکه یک مرد نعوظ طبیعی داشته باشد باید عصب گیری ناحیه تناسلی نیز طبیعی باشد. در بعضی از بیمارانی که بعلت ناتوانی جنسی به ما مراجعه می کنند با گرفتن شرح حال بیمار متوجه می شویم که عصب گیری ناحیه تناسلی ممکن است مختل شده باشد در این موارد پزشک از تست های مخصوصی استفاده می کند تا شک خود را به یقین تبدیل کند. از جمله ی این تست ها می توان بررسی سرعت هدایت تحریکات از طریق اعصاب اشاره کرد. مواردی که می توانند سبب اختلال نعوظ جسمی از نوع عصبی شوند عبارتند از: آسیب به نخاع، دیسک کمر، سکته مغزی، ضربه مغزی و … .

اختلال نعوظ جسمی نوع آناتومیک: در این حالت مرد به دلیل تغییرات آناتومیک توانایی برقراری رابطه زناشویی را ندارد. مثلا بیمار مبتلا به کجی الت است که در این حالت عمل دخول بسیار دردناک می شود.

چرا باید این آزمایش را انجام دهیم؟

اختلال نعوذ ممکن است در افراد جوان تا میانسال به دلایل متعددی رخ دهد. این موضوع به هر دلیلی تاثیرات منفی بر رابطه زناشویی دارد و ممکن است اعتماد به نفس و روحیه مرد را به شدت کاهش دهد. به همین دلیل در صورتی که کوچکترین مشکلی مشاهده و یا حس کردید بهتر است مورد را با پزشک در میان بگذارید. این آزمایش نوعی آزمایش خونی است و وضعیت هورمون های مردانه مورد بررسی قرار می گیرد. با این حال در صورت مشاهده موارد مشکوک برخی دیگر از آزمایش های تکمیلی نیز مورد نیاز است.

معاینه ی بیمار شامل بررسی سطح فشار خون وی، بررسی مشکلات بیضه ها و آلت تناسلی و همچنین انجام آزمایشات خون برای سنجش میزان تستوسترون، ال اچ، هورمونهای تیروییدی و هورمونهای محرک فولیکول تخمدان می باشد.
البته گاهی آزمایشات خون شامل بررسی تعداد سلولهای خونی سی بی سی، ارزیابی سطح کلسترول و تری گلیسیرید خون و همچنین بررسی سطح قند خون و آزمایش ادرار نیز برای بیمار انجام می شوند. در صورتیکه نتیجه ی آزمایشات بعمل آمده نرمال باشد، پزشک داروهای همچون ویگرا، سایالبس و … استفاده می نماید.

هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT): DHT یک استروئید جنسی است یعنی در غدد جنسی تولید می شود. همچنین یک هورمون آندروژن می باشد. آندروژن ها مسئول خصوصیات بیولوژیکی مردان هستند، از جمله داشتن صدایی کلفت تر، موهای بدن یا افزایش حجم ماهیچه ها. در طول رشد جنین DHT نقش مهمی در رشد غدد پروستات و آلت تناسلی دارد.

DHT از تستوسترون به دست می آید. تستوسترون هورمونی است که در هردو مردان و زنان وجود دارد. این هورمون و DHT آندروژن هستند یا هورمون هایی که وقتی به سن بلوغ می رسیم باعث ایجاد خصوصیات مردانه می شوند.

هورمون تستوسترون آزاد (Test F): آزمایش تستوسترون آزاد در جهت ارزیابی عملکرد هورمون‌های تولید شده در غدد جنسی مردان و زنان (بیضه و تخمدان) انجام می‌شود. با استفاده از این آزمایش سطوح غیر معمول تستوسترون در مردان و زنان مورد بررسی قرار می‌گیرد. این آزمایش در مردان برای کمک به تشخیص دلایل اختلال نعوظ یا ناباروی آن‌ها انجام می‌شود. انجام آزمایش تستوسترون آزاد در زنان با هدف بررسی دلایل بروز صفات ثانویه جنسی مردانه، ناباروری و سندرم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) انجام می‌شود. انجام این آزمایش در جهت تعیین هویت جنسی کودکانی که دستگاه تناسلی مبهم و نامشخصی دارند، نیز توصیه می‌گردد. با استفاده از نتایج آزمایش تستوسترون آزاد جنسیت نامشخص این کودکان معلوم می‌شود. به علاوه، انجام این آزمایش برای کودکانی که بلوغ جنسی آن‌ها دچار تاخیر شده یا زودتر از موقع اتفاق افتاده است، درخواست داده می‌شود.

 آزمایش تزریق اینتراکلورنوزال: ( آزمایش ان پی تی در واقع به بررسی عملکرد آلت تناسلی در نعوظ طبیعی و در شب هنگام می پردازد. در واقع مردان هم در طول خواب سه تا پنج بار نعوظ دارند. در صورتیکه فرد از مشکلات روحی رنج برد در خواب نعوظ خواهد داشت.

آزمایش تزریق اینتراکاورنوزال: در این آزمایش یک دارو در یک طرف  آلت تناسلی مرد تزریق می شود تا ایجاد نعوظ نماید و بدینصورت میزان نعوظ و مدت زمان آن مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مراحل انجام کار

سه قدم تا نتیجه آزمایش شما

دریافت نتیجه آزمایش

نمونه گیری در منزل شما

ثبت درخواست

ثبت سفارش

همین حالا درخواست خود را ثبت نمایید